24 marca w Sanoku odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w unihokeju dziewcząt,  gdzie po eliminacjach rejonowych i półfinałowych do zawodów zakwalifikowało się 6 najlepszych drużyn z Podkarpacia.  Reprezentacja dziewcząt pod opieką pani Bożeny Bartman zdobyła srebrny medal!

Wyniki Konkursu Fotograficznego XXIX edycji RDKS.

W dniach 29.11. – 01.12.2023 r. pani Ewa Szmigiel – nauczycielka geografii w III LO w Rzeszowie uczestniczyła w wizycie edukacyjnej do Brukseli. Na wyjazd studyjny zostało zaproszonych 18 nauczycieli z Polski.  Udział w spotkaniach w Komisji Europejskiej i Parlamencie Europejskim służył pogłębieniu znajomości struktur i działania instytucji unijnych. Uczestnicy wizyty mieli okazję podzielić się doświadczeniami i wzbogacić warsztat dydaktyczny z zakresu integracji europejskiej.

Szanowni Państwo!
Zapraszam na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się 7 grudnia 2023 r. (czwartek) w godz. 17.30 - 18.30.
Informuję, że w związku z organizacją próbnej matury dla klas czwartych w dniach 6 - 8 grudnia 2023 r., zmianie ulegnie praca szkoły.
Uczennice i uczniowie klas czwartych uczestniczą obowiązkowo w maturze próbnej według poniższego harmonogramu:

W dniach od 10 do 26 listopada wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu brali udział w zbiórce żywności "Opłatek Maltański" zorganizowanej przez Zakon Maltański. Akcja odbywała się w sklepach spożywczych na terenie Rzeszowa. Wolontariusze zbierali produkty żywnościowe, które zostaną przekazane potrzebującym z najuboższych rodzin na święta Bożego Narodzenia.