Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W tym roku w naszej szkole świętujemy ten dzień 27.09.2021 i w związku z tym zachęcamy uczniów do uczestnictwa w ciekawych zajęciach i konkursach:

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w trzeciej edycji darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży online, organizowanych pod nazwą „Zaprogramuj Swoją Przyszłość”. Słuchacze biorący udział w kursach otrzymają stosowne certyfikaty, a przede wszystkim wiedzę, będącą jedną z najważniejszych nurtów współczesnej edukacji.

Z radością informujemy, że Joanna Pater z klasy 3cs została laureatką ogólnopolskiego konkursu pn. „Interpretacje twórczości Cypriana Norwida”, zorganizowanego przez Kancelarię Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Uczennica przygotowała kolaż inspirowany pracą plastyczną Norwida „Port na rzece”. 9 września 2021 roku z rąk Wicemarszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza odebrała nagrodę oraz pamiątkowy dyplom. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

11 września 2021 r. uczniowie klasy 2d wzięli udział w warsztatach języka niemieckiego w Bibliotece Austriackiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tym razem była to multimedialna wizyta w wiedeńskim gabinecie figur woskowych Madame Tussauds. W 2021 roku instytucja ta świętuje jubileusz dziesięciolecia istnienia w Wiedniu. 

Uprzejmie proszę  rodziców/opiekunów prawnych zainteresowanych zaszczepieniem  dziecka  przeciw COVID-19 o wypełnienie załączonej DEKLARACJI i złożenie jej w sekretariacie szkoły.
Druki DEKLARACJI w formie papierowej również do pobrania w sekretariacie.
DEKLARACJA --> tutaj

Marek Plizga
Dyrektor
III LO w Rzeszowie

Back to top