W najbliższy poniedziałek, tj. 24 września 2018 roku w 197. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida obchodzić będziemy Dzień Patrona III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

20 września  2018 r. (czwartek)  SPOTKANIE z RODZICAMI.

Harmonogram spotkania:

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie w okresie od 10 do 21 września 2018 r. prowadził będzie nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne – rok szkolny 2018/2019.

W VII Narodowym Czytaniu  „Przedwiośnia” w tym roku wzięła również udział nasza młodzież we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie  (Filia nr 4). 8 września  przy fontannie multimedialnej mogliśmy posłuchać wybranych fragmentów powieści Stefana Żeromskiego, która doskonale ze względu na swoją problematykę wpisuje się w  obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z okazji Dnia Patrona zapraszamy uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym. Inspiracją będą słowa Cypriana Norwida zaczerpnięte z poematu „Pieśni społecznej cztery stron”: „Tak i wolność – społeczeństwa / Słońcem jest duchowym…”.