Laureaci XXV Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej 

 

 

Konkurs Literacki:

 

Po zapoznaniu się z zestawami wierszy 26 autorów i 25 propozycjami prozatorskimi Jury Konkursu Literackiego w składzie:

- przewodnicząca jury: dr Hanna Krupińska-Łyp (Uniwersytet Rzeszowski, krytyk literacki),
- członkinie: dr Anna Niewolak (Uniwersytet Rzeszowski, krytyk literacki),
- mgr Wanda Lignowska-Bajda (nauczyciel III LO w Rzeszowie) 

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Poezja

 

 I Nagroda

Milena Rzońca, II LO w Jaśle

 

II Nagroda

Małgorzata Habrat, I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie

 

III nagroda ex aequo

Aleksandra Pieńkos, II LO w Rzeszowie
Gabriela Magda, LO w Kolbuszowej

 

Wyróżnienia

Patrycja Nawojska, VI LO w Rzeszowie
Julia Michoń, I LO im. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie
Katarzyna Krysa, II LO w Jaśle
Patrycja Deszczak, II LO w Rzeszowie
Aleksandra Kolanko, I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie

 

Proza

 

I Nagroda ex aequo

Weronika Bukowska, I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie
Karolina Sowa, Zespół Szkół w Dynowie

 

II Nagroda

Agata Faryi, II LO w Jaśle

 

III Nagroda ex aequo

Katarzyna Krysa,  II LO w Jaśle
Milena Armata, LO im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim

 

Wyróżnienia 

Michał Skowron, III LO w Rzeszowie
Dominika Czyż, LO im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim
Monika Kwiecień, III LO w Rzeszowie, klasa gimnazjalna

 

Ponadto Komisja poleca do druku w almanachu pracę „Nadszedł czas” Martyny Chlebica, IV LO w Rzeszowie.

 

Konkurs Fotograficzny

 

Po obejrzeniu zaprezentowanych fotografii wykonanych na żywo w różnych miejscach Rzeszowa jury w składzie:

Mariusz Baran - nauczyciel informatyki i fotografii reklamowej w II LO w Rzeszowie, członek Rzeszowskiego Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego,
Jerzy Skiba - Prezes Stowarzyszenia Fotograficznego,
Wiesław Pyzia - nauczyciel WoK w III LO i ZSS w Rzeszowie

postanowiło przyznać:

 

Grand Prix

Emilia Warzybok - Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie

 

I Nagroda 

Patrycja Czop - Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie

 

II Nagroda 

Weronika Derendarz - Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie

 

III Nagroda 

Karol Klisowski - VI LO w Rzeszowie

 

Wyróżnienia

Aleksandra Ćwikła - Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie
Paulina Kopeć - Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie

 

Jury oceniło jako bardzo wysoki artystyczny poziom prac, niebanalne i nieoczywiste podejście do tematu.

 

"Monodram"

 

Po obejrzeniu wszystkich konkursowych spektakli jury w składzie:

Monika Adamiec - aktorka, reżyser spektakli, instruktor teatralny MDK w Rzeszowie,
Robert Nowak - plastyk, reżyser teatralny, instruktor teatralny MDK w Rzeszowie

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:


II Nagroda 

Zuzanna Wąsacz - Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie
za spektakl -  „Myśli zebrane”

 

III Nagroda ex aequo

Martyna Lampart - IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi (klasa gimnazjalna) w Rzeszowie
za spektakl -  "Dobrą mieliśmy dzisiaj kolację"

Klaudia Swatek - ZS nr 2 w Rzeszowie (Technikum nr 2)
za spektakl - "Womanodram"

 

Konkurs Dziennikarski

 

Jury w składzie:

Maria Kornaga – Polskie Radio Rzeszów, 
Greta Konefał – III LO Rzeszów,
Marcin Pawlak – TVP Rzeszów

postanowiło przyznać nagrody za udział i relację z konferencji prasowej z Martą Niewczas następującym osobom:

 

I Nagroda

Natalia Kraska – II LO Łańcut

 

II Nagroda

Klaudia Migacz – III LO Rzeszów

 

III  Nagroda

Julia Jędruchów – II LO Łańcut

 

Ponadto jury wyróżnia relację dziennikarską napisaną przez Dominikę Miarę z II LO w Łańcucie.

 

 

Konkurs Taneczny

 

Po zapoznaniu się z 10 prezentacjami tanecznymi (6 solistów oraz  4 duety), komisja konkursowa w składzie:

Bernadetta Wojtuń – Sikora (instruktor tańca, pracownik URz i MDK w Rzeszowie),
Laila Arifulina (choreograf, reżyser widowisk baletowych, pedagog Studia Baletowego w Rzeszowie, współpracownik Teatru „Maska” i ODK „Nowe miasto” ),
Grzegorz Pittner („Alieno”, instruktor w szkole tańca A&G Dance Studio w Rzeszowie),

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Soliści

 

I Nagroda

Kinga Kucharska  - I LO w Mielcu

 

II Nagroda ex aequo

Natalia Hałata - II LO w Mielcu
Ewa Chmielowska   II LO w Rzeszowie 

 

III Nagroda

Norbert Kocój - LO w Tyczynie

 

Wyróżnienia w kategorii soliści:

Anna Chmielowska - Gim nr 11 w SP nr 25 w Rzeszowie
Karolina Łajdanowicz -  II LO w Krośnie

 

Duety

I Nagroda

Natalia Hałata - II LO w Mielcu
Kinga Kucharska - I LO w Mielcu


II Nagroda

Jakub Miśniakiewicz - III LO w Rzeszowie
Karolina Kołt - LO w Dynowie

 

nagroda III – nie przyznano

 

Wyróżnienia w kategorii duety:

 

Hanna Skiba - SP nr 31 w Rzeszowie
Danuta Aleksander  - ZSG w Rzeszowie

 

Julia Adamska  - II LO w Krośnie
Agata Smolik - II LO w Krośnie

 

 

Konkurs Muzyczny


Po wysłuchaniu 16 konkursowych piosenek Komisja w składzie:

Sławomir Andres – dziennikarz muzyczny, muzyk, nauczyciel IV LO w Rzeszowie,
Wiesław Pyzia – nauczyciel WoK w III O w Rzeszowie,
Dariusz Dziedzic – muzyk

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:


I Nagroda

Aleksandra Sienkowska, LO im A.Mickiewicza w Strzyżowie

 

II Nagroda

Milena Gawlik, III LO w Rzeszowie

 

III Nagroda

Aleksandra Pieńkos, II LO w Rzeszowie

 

Wyróżnienia

Joanna Gorzała, LO im. M.Kopernika w Tarnobrzegu
Patrycja Nawojska, VI LO w Rzeszowie
Małgorzata Niwa, ZS w Ropczycach
Aleksandra Balawender i Angelika Matwij ZS nr 1 w Rzeszowie
Natalia Dobrzańska, LO im. M.Kopernika w Tarnobrzegu
Aleksandra Stawarz, III LO w Rzeszowie

 

 

Laureatom i wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Back to top