Z okazji Dnia Patrona zapraszamy uczniów III LO w Rzeszowie do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym. Inspiracją będą słowa Cypriana Norwida zaczerpnięte z poematu „Promethidion”: „Bo piękno na to jest, by zachwycało…”.

Zapraszamy uzdolnionych humanistycznie uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie do udziału w jubileuszowej L Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego.

10 czerwca b.r. w naszej szkole odbył się ekologiczny pokaz mody inspirowany literaturą- tym razem źródłem artystycznych odniesień była grecka mitologia. Na scenie nie zabrakło więc bohaterów niezwykłych opowieści, które po dzień dzisiejszy są znane i lubiane.

4 czerwca 2019 roku odbyło się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Norwida w Rzeszowie dziesiąte czytanie utworów Cypriana Norwida – Patrona Szkoły.

SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY "Między nami bogami" odbył się 26 listopada 2018r. Brali w nim udział uczniowie klas pierwszych oraz gimnazjaliści. Ich zadaniem było odpowiedzieć na pytania związane z najpopularniejszymi postaciami i wydarzeniami z mitologii greckiej.