Kończy się Rok 2021 szczególny dla naszej szkolnej społeczności – Rok Cypriana Kamila Norwida, patrona naszej Szkoły. Zapraszamy do lektury wydania specjalnego gazety szkolnej. Numer przygotowali redaktorzy z kl. 3as w ramach zajęć kreatywnych „Słowo, obraz, dźwięk – w sercu kultury” pod opieką p. Haliny Hospod. Gazetkę możesz przeczytać --> tutaj

W dniach 10 - 11 czerwca 2021 roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie odbyło się już po raz XI „Czytanie Norwida”. W zespołach klasowych (2ag, 2bg, 2cs, 2gs) uczniowie prezentowali wybrane utwory Patrona Szkoły oraz interpretowali je. Najczęściej sięgano po teksty Norwida: „W Weronie”, „Fatum”, „Śmierć”, „Marionetki”, „Moja ojczyzna”, Moja piosnka (I), „Moja piosnka (II) i inne. Dodajmy, że w tym roku przypada 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. Spotkanie zorganizowały polonistki III LO: Katarzyna Delikat i Lidia Kwolek.

Zapraszamy uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida do udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Esej, którego temat brzmi: “Na drodze do siebie. Podróże z bohaterami Stachury”.

Zapraszamy uzdolnionych humanistycznie uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida do udziału w LI Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Wykaz tematów prac pisemnych do zawodów pierwszego stopnia oraz inne przydatne informacje dostępne są pod adresem: www.olijp.pl lub u nauczycieli języka polskiego.

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. dla upamiętnia tragicznej śmierci pięciu studentów uniwersytetu w Bangladeszu, którzy zginęli podczas demonstracji 21 lutego 1952 r., domagając się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma przypominać o różnorodności językowej świata i potrzebie jej ochrony jako ważnej części dziedzictwa kulturowego ludzkości.