Z przyjemnością informujemy, że do zawodów okręgowych XLVIII Olimpiady Geograficznej zostało zakwalifikowanych troje uczniów naszego liceum: Jakub Pańczak z klasy 2f, Karolina Kida z klasy 3gg oraz Gabriela Ostrowska z klasy 3gs. Uczniowie pisali prace na  temat:  „Wzniesienie terenu jako atrakcja turystyczna” oraz  „Uwarunkowania i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w wybranej gminie”.

Uczeń klasy 2f Jakub Pańczak zakwalifikował się do II etapu XV Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z zakresu geografii z elementami geologii. Jakub uzyskał bardzo wysoki wynik 98/100pkt! Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

W niedzielę 10.02.2019 zakończył się w naszym liceum etap okręgowy XLV Olimpiady Geograficznej. Przez dwa dni w murach szkoły gościliśmy młodzież pod opieką nauczycieli z całego województwa podkarpackiego: Dębicy, Jasła, Krosna, Ropczyc, Rzeszowa, Stalowej Woli, Strzyżowa i Tarnobrzega.

W dniu 7.11.2018 obchodzono Dzień Polski, jako jedno z wielu wydarzeń upamiętniających Jubileusz  100-lecia odzyskania niepodległości. Przeprowadzono wiele konkursów i quizów związanych z polską geografią, historią, kulturą a nawet konkurs na najpiękniejszy niepodległościowy wypiek z elementami barw narodowych. Na poszczególnych piętrach szkoły zorganizowano stoiska tematyczne. Każdy z uczniów mógł sprawdzić znajomość swojej wiedzy o kraju  w Jubileuszowym Konkursie Geograficznym o Polsce. Organizatorami imprezy były klasy 2f i 2g pod opieką nauczyciela geografii  p. Andrzeja Króla.