W niedzielę 10.02.2019 zakończył się w naszym liceum etap okręgowy XLV Olimpiady Geograficznej. Przez dwa dni w murach szkoły gościliśmy młodzież pod opieką nauczycieli z całego województwa podkarpackiego: Dębicy, Jasła, Krosna, Ropczyc, Rzeszowa, Stalowej Woli, Strzyżowa i Tarnobrzega.

W dniu 7.11.2018 obchodzono Dzień Polski, jako jedno z wielu wydarzeń upamiętniających Jubileusz  100-lecia odzyskania niepodległości. Przeprowadzono wiele konkursów i quizów związanych z polską geografią, historią, kulturą a nawet konkurs na najpiękniejszy niepodległościowy wypiek z elementami barw narodowych. Na poszczególnych piętrach szkoły zorganizowano stoiska tematyczne. Każdy z uczniów mógł sprawdzić znajomość swojej wiedzy o kraju  w Jubileuszowym Konkursie Geograficznym o Polsce. Organizatorami imprezy były klasy 2f i 2g pod opieką nauczyciela geografii  p. Andrzeja Króla.