W dniach 10-11 lutego 2024r. odbyły się  zawody etapu okręgowego  50 Olimpiady Geograficznej. W części pisemnej udział wzięło 85 uczniów, w tym  sześcioro  uczniów  naszej szkoły: Jakub Pańczak z kl.4f, Łukasz Ledwoń i Emilia Kułakowska z kl.3f, Daria Drozd i Emilia Łach z kl.2f oraz Maja Kłeczek z kl.2g. Do zawodów ustnych zakwalifikował się Jakub Pańczak.

W dniach 29.11. – 01.12.2023 r. pani Ewa Szmigiel – nauczycielka geografii w III LO w Rzeszowie uczestniczyła w wizycie edukacyjnej do Brukseli. Na wyjazd studyjny zostało zaproszonych 18 nauczycieli z Polski.  Udział w spotkaniach w Komisji Europejskiej i Parlamencie Europejskim służył pogłębieniu znajomości struktur i działania instytucji unijnych. Uczestnicy wizyty mieli okazję podzielić się doświadczeniami i wzbogacić warsztat dydaktyczny z zakresu integracji europejskiej.

W dniach 4-6 października 2019 r. 20 osobowa grupa uczennic i uczniów naszej szkoły wzięła udział w LV rajdzie PTTK „Jesień w Beskidzie Niskim”. Tegoroczne wędrówki prowadziły szlakami w okolicach Puław Rymanowskich, Rzepedzi  i Komańczy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXVIII edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolonej organizowanych w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie. Ze względu na sytuację epidemiczną jesteśmy zmuszeni ograniczyć liczbę i sposób przeprowadzania konkursów, w tym roku będą to tylko konkursy literacki i fotograficzny zdalnie.

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na sytuację epidemiczną, ogłoszenie wyników konkursów literackiego i fotograficznego w ramach XXVIII edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej zostało przesunięte. Lista laureatów ukaże się na stronie internetowej III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie 25 stycznia 2021r.

mgr Grażyna Dzikowska
mgr Katarzyna Delikat