Wolontariuszki III LO pomagały w zabawach integracyjnych podczas zabawy karnawałowej dla dzieci zorganizowanej przez Towarzystwo Brata Alberta w Rzeszowie.

W grudniu społeczność III LO wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. Zainteresowanie, a zarazem chęć pomocy potrzebującym okazały się tak duże, że udało nam się obdarować aż 3 rodziny. W załącznikach można znaleźć opisy tych rodzin.

W dniach 8-10 lutego uczniowie naszej szkoły zorganizowali akcje charytatywną "Ciasto". Dochód z akcji  został przeznaczony na wsparcie w leczeniu chorej na nowotwór Pani Barbary Pyrcz - mamy absolwenta III LO Bartosza Pyrcza (matura 2004 r.)

W tym roku nasza szkoła ponownie włącza się w akcję "Szlachetna Paczka". Postanowiliśmy pomóc  dwóm potrzebującym rodzinom z naszej okolicy.

W dniu 18.06.2016 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w Pikniku z okazji Dnia Dziecka organizowanym przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Wolontariuszki w ramach pomocy zajmowały się dziećmi, by umilić im czas, m.in. malując na ich twarzach kolorowe obrazki.

W dniach 17-18.03.2016r. Wolontariat naszego liceum zorganizował kolejną loterię na rzecz potrzebującej rodziny z Rzeszowa. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów, ale też wśród nauczycieli.