W listopadzie 2023 roku w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę żywności, środków czystości oraz zabawek dla Podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. 8 grudnia 2023 roku przekazaliśmy dary. Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za ogromną wrażliwość, otwarte serce i bezinteresowną chęć czynienia dobra. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu akcji – osobom zaangażowanym w jej organizację, promocję i prowadzenie.

W dniach od 10 do 26 listopada wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu brali udział w zbiórce żywności "Opłatek Maltański" zorganizowanej przez Zakon Maltański. Akcja odbywała się w sklepach spożywczych na terenie Rzeszowa. Wolontariusze zbierali produkty żywnościowe, które zostaną przekazane potrzebującym z najuboższych rodzin na święta Bożego Narodzenia.

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów, pracowników i nauczycieli  III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie do udziału w akcji mikołajkowej na rzecz Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum Dla Dzieci. Skontaktuj się z p. Patrycją Pikuzińska, p. Piotrem Adamczykiem lub p. Anną Słupek, aby pomóc w przygotowaniu prezentów. Akcja trwa do 23.11.2022r. Lista potrzebnych rzeczy --> tutaj

III LO włączyło się w przedświąteczną akcję "Polakom na Ukrainie". 12.12.2022r. klasa 3a złożyła w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia dla rodaków na Ukrainie. Trafią one przed świętami do Polaków z Mościsk, Sambora, Łanowic, Myslatyc oraz innych miejscowości. Akcja pod patronatem Szkolnego Koła Wolontariatu.

6 i 7 października 2022 r. w III LO Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję "Słodki bój dla Michała", której celem było wsparcie zdolnego ucznia naszej szkoły w realizacji jego marzeń sportowych. Michał Mizia - uczeń klasy 4b, potrafi połączyć naukę (średnia 5,25), udział w konkursach matematycznych i fizycznych, udział w zajęciach na Politechnice Rzeszowskiej ze swoją sportową pasją - trenuje trójbój siłowy. Dzięki wytrwałości i determinacji udało mu się zdobyć tytuł Mistrza Polski i został powołany do kadry narodowej. Wymarzony udział w Mistrzostwach Europy - wiąże się jednak z kosztami, stąd nasza akcja.

W imieniu Szkolnego Kola Wolontariatu składamy serdeczne podziękowania za udzielone wsparcie podopiecznym z Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Uczniowie klas: 1b, 1d, 1g, 2c, 2d, 3as, 3bs, 3es, 3fs, 3ag, 3bg, 3dg, 3eg, 3fg oraz nauczyciele III LO w Rzeszowie, pracownicy i rodzice aktywnie włączyli się w pomoc dzieciom, za co pięknie dziękujemy. Dzięki Wam możliwa będzie realizacja zamierzonych inicjatyw. Jesteście wspaniali!
Patrycja Pikuzińska, Anna Słupek, Piotr Adamczyk