W nocy 29 maja 2017r. około godziny 3:35 wyjechaliśmy z Rzeszowa w kierunku Bawarii, rozpoczynając naszą sześciodniową wycieczkę. Na miejsce - Bad Kötzting dotarliśmy około godziny 16:30. Zjedliśmy pyszną kolację, zmęczeni podróżą udaliśmy się do łóżek. Następnego dnia wybraliśmy się do miejscowej szkoły, w której zostaliśmy gorąco powitani przez dyrektora i uczniów.

1 czerwca 2017 roku  grupa 21 uczennic z klasy 1g oraz 2g wzięła udział w warsztatach języka niemieckiego w Instytucie Goethego w Krakowie. Goethe-Institut jest instytutem kultury Republiki Federalnej Niemiec. Działa na całym świecie promując znajomość języka niemieckiego i wspierając międzynarodową współpracę kulturalną.

Okres jesieni to wyśmienita okazja do pieszych wędrówek szlakami naszego regionu. Uczniowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego wzięli udział w dwóch imprezach turystycznych. Uczestniczyli w 52 Rajdzie Górskim „Jesień w Beskidzie Niskim” (7-9.10) oraz Jesiennych Drużynowych Marszach na Orientację (23.10.), organizowanych przez PTTK w Rzeszowie.

Zapraszamy uczniów III LO w Rzeszowie na WYCIECZKĘ SZKOLNĄ: ŚLADAMI HISTORII I KULTURY POLSKIEJ. BERLIN – PARYŻ – REIMS – VERDUN – PRAGA w terminie 04.05 - 11.05.2017 r.

W środę 19.10.2016 r. odbył się biwak do Wielkiego Lasu w Czudcu (ok 20 km od Rzeszowa). Na wycieczkę wybraliśmy się autobusem PKS, dlatego kosztował nas tylko 11 zł. Z domu wzięliśmy jedzonko na ognisko oraz podstawowy sprzęt turystyczny.