Młodzież III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie uzdolniona muzycznie, weźmie udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Kolęd Obcojęzycznych, który odbędzie się 17.01.2019 r. w auli Zespołu Szkół Nr 2 ul. Rejtana Szczegółowe informacje można uzyskać u P. Wiesława Pyzi.
Chór DOMINANTA III LO przygotowuje się do także VI Edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie w dniu 26 stycznia 2019 r. Festiwal ma charakter międzynarodowy.

CHór  DOMINANTA III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie pod batutą Wiesława Pyzi uczestniczył w eliminacjach 25 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Warszawie w dniu 18 grudnia 2018r. w Domu Kultury „Świt”. W dniu 19 grudnia 2018r. chór zaprezentował Polskie Kolędy i Pastorałki oraz piosenki z lat 60, 70, 80, 90, 2000, 2015 na Warszawskiej Starówce Dyrygent: Wiesław Pyzia

25.10.2018r. KLAUDIA STEC kl. 2e i chór "DOMINANTA" z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie otrzymali wyróżnienie w XVII Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Patriotyczno-Religijnej w Majdanie Królewskim. Dyrygent: mgr Wiesław Pyzia

Młodzież III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie uzdolniona wokalnie może zapisać się w roku szkolnym 2018/2019 do chóru „Dominanta”. Kandydatury  przyjmuje dyrygent mgr Wiesław Pyzia.

20 kwietnia 2018 r. w III LO odbyły się warsztaty wokalne w ramach Ogólnopolskiego Programu Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” Zajęcia zostały przeprowadzone przez dr Elżbietę Drążek z Wydziału muzyki UR.  W warsztatach wokalnych uczestniczył chór „DOMINANTA” z III LO.