13.04.2024 r. grupa uczniów klasy 3b uczestniczyła w zajęciach na Uniwersytecie Rzeszowskim w Zakładzie Mechatroniki i Automatyki. Zajęcia te zapoczątkowały cykl warsztatów poświęconych programowaniu, elektronice i robotyce.

27 lutego 2024r. (chłopcy), 28 lutego 2024r. (dziewczęta) w Kamieniu odbyła się Rejonowa Licealiada w unihokejuReprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła I miejsce zapewniając sobie awans do półfinału wojewódzkiego, chłopcy IV miejsce  - zakończyli rozgrywki na etapie rejonu.

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w sposób szczególny należy przypomnieć o konieczności troski o język ojczysty. Został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. a obchodzimy go od 2000 r. Jego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Szacunek wobec języka ojczystego, troska o jego rozwój i piękno są podstawą naszej tożsamości narodowej.

19 lutego 2024 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszym liceum Dzień Nauki Polskiej. Święto stanowić ma inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką. W tym dniu przeprowadziliśmy quiz wiedzy o polskich badaczach oraz ich osiągnięciach. Test  wiedzy składał się z 30. pytań z następujących dziedzin: biologia, chemia, geografia, fizyka oraz literaturoznawstwo.

13 lutego 2024r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach pn. "Profilaktyka najlepszym lekarstwem" prowadzonych przez panią Weronikę Dryję, położną, przedstawiciela Fundacji Edukacji Zdrowotnej STIM.

W dniu 24 stycznia br. grupa uczniów klas maturalnych realizująca program chemii rozszerzonej wzięła udział w XXX Seminarium „Wybrane Problemy Chemii”, które zostało zorganizowane przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej oraz I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie.

13.02.2024 r. - Premiera – Pan Twardowski trochę inaczej… Grupa teatralna "Menzurki” w życiu tętniącym na scenie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

W dniach 10-11 lutego 2024r. odbyły się  zawody etapu okręgowego  50 Olimpiady Geograficznej. W części pisemnej udział wzięło 85 uczniów, w tym  sześcioro  uczniów  naszej szkoły: Jakub Pańczak z kl.4f, Łukasz Ledwoń i Emilia Kułakowska z kl.3f, Daria Drozd i Emilia Łach z kl.2f oraz Maja Kłeczek z kl.2g. Do zawodów ustnych zakwalifikował się Jakub Pańczak.

18 stycznia 2024 roku w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego świętowano 670. rocznicę lokacji Rzeszowa. Podczas uroczystości wyróżnienie „Zasłużony dla Miasta Rzeszowa” otrzymał Prof. dr hab. Andrzej Urbanik – wybitny specjalista w dziedzinie radiologii, o czym świadczą setki prac naukowych w tej dziedzinie; twórca kierunku elektroradiologia w Kolegium Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pan Profesor jest absolwentem III LO w Rzeszowie.
W uroczystości uczestniczył Marek Plizga – dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie.

10 stycznia 2024r. młodzież z naszej szkoły, w ramach szkolnego programu "Żyj zdrowo – żyj aktywnie", uczestniczyła w wycieczce na kryte lodowisko w Dębicy. Podczas wyjazdu uczniowie doskonalili indywidualne umiejętności jazdy na łyżwach, a przede wszystkim aktywnie i w miłej atmosferze spędzili czas.

Organizacja/opieka: Bożena Bartman, Małgorzata Kabaj, Patrycja Pikuzińska.