1 czerwca 2017 r. (czwartek)
o godz. 17:00 odbędzie się
WYWIADÓWKA dla RODZICÓW
UCZNIÓW  klas I i II
.

Co roku Biblioteka Narodowa publikuje raporty o stanie czytelnictwa. Wynika z nich, że ponad 60% Polaków w ogóle nie czyta książek. Starzy nie czytają, w młodych nadzieja. Nadzieją są dzieci i młodzież, bowiem kto nie odkryje radości z czytania w wieku szkolnym, z reguły nie odkrywa jej nigdy. 10 czerwca 2016 r. o godz. 10.00 ustanowiono rekord Polski w czytaniu w jednym momencie. Czytało wówczas 432608 osób (głównie uczniów). W roku bieżącym,  w dniu 1 czerwca o godz. 10.00 zamierzamy ten rekord pobić.

W dniach 17.05 – 20.05.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Dialog Europy Centralnej dla Młodzieży” w Nyiregygazie na Węgrzech. Grupa z III LO w składzie: Ola Porada (2a), Basia Kuduk (2d), Marysia Zwierzyńska (2f), Ula Lasota (2f), Aleksander Pasławski (2f), Bartosz Inglot (2f), Weronika Pawłowska (2e), Wiktoria Opoń (2g) wraz z koleżankami i kolegami z I, II oraz IV LO miała możliwość poznać swoich rówieśników z Węgier, Słowacji oraz Rumunii. 

Zapraszamy uczniów klas III Gimnazjów w Rzeszowie do udziału w spotkaniu pn. „Czytanie Norwida”, które już po raz ósmy organizuje III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie. 

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 w naszej szkole odbędzie się po raz ósmy spotkanie pn. „Czytanie Norwida”. Przed kilkoma laty XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Warszawie zorganizowało po raz pierwszy czytanie utworów Norwida, a my dołączyliśmy później. 
Szczególne zaproszenie kierujemy do Absolwentek, które 60 lat temu zdawały w naszej szkole egzamin maturalny. Wyrażamy też nadzieję na spotkanie z uczniami klas III gimnazjów rzeszowskich i prezentację ich odbioru języka Norwida.

Chór  „DOMINANTA” z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie uczestniczył 22 maja 2017r. w Konkursie Chórów Regionu Podkarpackiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2017. Konkurs odbył się w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Z okazji Dnia Języka Niemieckiego nauczyciele języka niemieckiego zapraszają do udziału w konkursie plastycznym: „DAChL” sind eine Reise wert”  („Kraje niemieckojęzyczne są warte odwiedzenia”). Regulamin konkursu --> tutaj.

W roku szkolnym 2016/2017 do rozgrywek w piłce nożnej dziewcząt zostało zgłoszonych 11  reprezentacji szkół miasta Rzeszowa,  które podzielono na 3 grupy eliminacyjne. W grupie zespoły grały systemem „każdy z każdym”.

29 marca 2017 roku odbył się III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Hiszpanii i Krajach Hiszpańskojęzycznych. Gościliśmy około 90 osób z 20-stu szkół całego Podkarpacia. Po raz kolejny podczas organizacji konkursu patronował nam Radca Biura ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii z siedzibą w Polsce, a nasi sponsorzy ufundowali wspaniałe nagrody. 26 kwietnia odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu. Jeszcze raz dziękujemy naszym sponsorom!

Wyniki konkursu Zabawa z Matematyką, który miał miejsce 26 kwietnia 2017r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie w ramach Dnia Otwartego:

       

Back to top