Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
W związku z obowiązywaniem od 17 października 2020 roku w mieście Rzeszowie  strefy czerwonej informuję, że III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie przechodzi od dnia 19 października 2020, tj. od poniedziałku na tryb pracy zdalnej
Uczniowie nie przychodzą do szkoły realizując obowiązek szkolny poprzez nauczanie zdalne z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Office 365. Szczegółowe informacje zostaną przekazane za pośrednictwem dziennika elektronicznego i aplikacji Microsoft Office 365.
Apeluję do całej społeczności szkolnej o przestrzeganie nowych zasad bezpieczeństwa mających pomóc w walce z koronawirusem. Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności.

„Bądź bezpieczny – stosuj zasadę DDMA: 
D jak dystans, D jak dezynfekcja, M jak maseczka, A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe”

Marek Plizga
Dyrektor szkoły

III LO włączyło się do projektu Pod biało-czerwoną. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku - w szczególności wśród młodego pokolenia.

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Województwa Podkarpackiego w dniu 6 października 2020 r. podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia naboru uzupełniającego w terminie od 12 do 23 października 2020 r. wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie ogólne, w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych –  szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2020/2021

Tragiczny wypadek lotniczy przerwał lotnicze plany 18-letniego Jakuba. Pomóżmy Kubie wrócić do zdrowia!

Zapraszamy uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie do udziału w VII Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Szczegółowe informacje dotyczące Olimpiady znajdują się na stronie: www.owm.edu.pl lub u nauczycieli języka polskiego.

Wewnątrzszkolny kalendarz
roku 2020/2021
III Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida 
w Rzeszowie

Pobierz plik pdf --> tutaj

Zapraszamy uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida do udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Esej, którego temat brzmi: “Na drodze do siebie. Podróże z bohaterami Stachury”.

Zapraszamy uzdolnionych humanistycznie uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida do udziału w LI Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Wykaz tematów prac pisemnych do zawodów pierwszego stopnia oraz inne przydatne informacje dostępne są pod adresem: www.olijp.pl lub u nauczycieli języka polskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXVIII edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolonej organizowanych w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie. Ze względu na sytuację epidemiczną jesteśmy zmuszeni ograniczyć liczbę i sposób przeprowadzania konkursów, w tym roku będą to tylko konkursy literacki i fotograficzny zdalnie. 

Chcesz zdobyć renomowany certyfikat językowy? Teraz już możesz zrobić to w naszej szkole! III LO stało się Ośrodkiem Egzaminacyjnym TELC! Co to jest EGZAMIN TELC? Egzaminy TELC są opracowywane i administrowane przez organizację telc GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, posiadającą ponad czterdziestoletnie doświadczenie w tworzeniu i przeprowadzaniu egzaminów językowych na najwyższym europejskim poziomie.

Back to top