22 marca, w ramach promowania Światowego Dnia Wody, w Sali Sesyjnej rzeszowskiego Ratusza, odbyła się uroczysta gala finałowa I edycji Międzyszkolnego Anglojęzycznego Konkursu "Interschool Water Quiz", zorganizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Rzeszowie pod patronatem honorowym Wiceprezydent Rzeszowa, Pani Krystyny Stachowskiej oraz pod patronatem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie, które ufundowało również cenne nagrody dla zwycięzców. 

22 marca 2023 r. delegacja III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie na czele z dyrektorem panem Markiem Plizgą uczestniczyła w obchodach jubileuszu 450-lecia zaprzyjaźnionej szkoły - Gimnazjum Traben-Trarbach w Niemczech. W uroczystościach wzięli udział uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele rodziców i władz lokalnych. Rangę jubileuszu podkreśliła  obecność premier Nadrenii-Palatynatu - pani Malu Dreyer.

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!!! Dzień wiosny w III Liceum Ogólnokształcącym to moc atrakcji i konkursów przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Mogliśmy zaśpiewać w konkursie karaoke, zagrać w gry planszowe, rozegrać turniej piłki siatkowej, wysłuchać opowieści profesora Jerzego Andresa z wypraw podróżniczych, zagrać w bingo i kahoota. Dzień uatrakcyjnił konkurs sobowtórów, których nie zabrakło na szkolnych korytarzach. Było radośnie, wiosennie i kolorowo!

16 marca 2023 r. uczniowie klas 2E i 3E wzięli udział w międzynarodowej wystawie „Body Worlds- Vitality”Jest to najliczniej odwiedzana na świecie naukowa wystawa, autorstwa prof. Gunthera von Hagensa.

14 marca 2023r. uczennice klas drugich uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych dotyczących samobadania piersi, w ramach programu edukacyjnego „Normalne, że je poznaję”. Zajęcia prowadziły ekspertki: pani Anna Kapuśniak, pani Iwona Ruszak. Dziękujemy  za poświęcony czas. Organizator szkolny: Bożena Bartman

Niezmiernie nam miło zakomunikować całej społeczności szkolnej III LO, że uczeń klasy 1a Jakub Wróbel został finalistą 9. edycji Olimpiady Wiedzy o MediachEtap centralny tej interdyscyplinarnej Olimpiady odbywał się na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 17- 18 marca. Jakubowi serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu oraz indeksu na jedną z wyższych uczelni. Opiekunem merytorycznym ucznia jest p. Greta Konefał

8 marca klasa 1a gościła w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Podczas spotkania z dr. Łukaszem Błądem uczniowie poznawali tajniki przygotowania dobrego podcastu. Zajęcia były bardzo ciekawe,  ale też pouczające dla przyszłych adeptów dziennikarstwa i miłośników współczesnych mediów.

14 marca świętowaliśmy Dzień Liczby π. Z tej okazji uczniowie delektowali się na lekcjach πzzą. Odbyły się także dwa konkursy:  „Matematyka po angielsku” oraz „Kto zapamięta najwięcej cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby π?”  Rozstrzygnięcie konkursów niebawem. 

Oferta edukacyjna III LO w Rzeszowie na rok szkolny 2023-2024 --> tutaj

Dzień Otwarty w III LO 27 kwietnia w godz. 10:00 - 14:00

ZAPRASZAMY

Plebiscyt „Szkoła Roku” to coroczna inicjatywa, której celem jest wyłonienie najlepszych placówek ponadpodstawowych w miastach wojewódzkich. Wybór zwycięskiej szkoły odbywa się na podstawie głosowania, w którym biorą udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Głosowanie odbędzie się od 6 marca 2023 roku do 26 marca 2023 roku. Nagrodą dla trzech najlepszych szkół w danym mieście jest znak jakości „Szkoła Roku 2023” oraz konto premium na portalu WaszaEdukacja.pl. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu i zagłosowaniu na NASZĄ SZKOŁĘ. Plebiscyt dostępny jest pod adresem: Szkoła Roku 2023.