Podczas Dnia Otwartego w  III Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie miały miejsce konkursy:
Zabawa z Matematyką
Norwid_wygra

W dniach 4-30 listopada b.r. rusza największa akcja promująca czytelnictwo pod hasłem "Znowu czytam !''. W jej ramach dostępnych jest za darmo 12 tytułów w formie e-booków, a dodatkowo 10 z nich w wersji audiobooków.

28. 01. 2017 r.chór "Dominanta" III Liceum Ogólnokształcącego im.Cypriana Kamila Norwida  w Rzeszowie wziął udział w IV Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny OO.Bernardynów.

21 września 2018r. odbyło się w naszej szkole w ramach lekcji wychowania fizycznego spotkanie z dietetykiem panią Dominiką Słotwińską.

13 października, w przeddzień obchodów Jubileuszu 105-lecia istnienia naszej szkoły, cała społeczność III Liceum dobrze się bawiła, uczestnicząc w konkursach i pokazach przygotowanych z tej okazji.