13 października, w przeddzień obchodów Jubileuszu 105-lecia istnienia naszej szkoły, cała społeczność III Liceum dobrze się bawiła, uczestnicząc w konkursach i pokazach przygotowanych z tej okazji.

Bez wątpienia nasi uczniowie dysponują ogromnym potencjałem twórczym. Prace literackie pod hasłem: "Być jak Norwid..." wyróżniały się oryginalnością i niepowtarzalnym stylem. Wszystkie dowodziły, że talent w połączeniu z pracą przynosi wspaniałe efekty. Szczególne podziękowania i gratulacje należą się członkom obu grup muzycznych za dostarczenie słuchaczom niezwykłych doznań i wrażeń estetycznych. Oryginalne kompozycje muzyczne w połączeniu z wierszami Norwida wyśpiewanymi przez wokalistki obudziły prawdziwe emocje i wyzwoliły głębokie uczucia. Jury nagrodziło Patrycję Malinowską (3f) i Michała Chadama (3d) - wiersz "Obojętność",  oraz zespół muzyczny w składzie: Kalina Klimas (2a), Aneta Kut (2a) i jej siostry: Katarzyna i Wiktoria   (gimnazjalistki) oraz p. Wiesław Kut- głowa rodziny za interpretację wiersza "Modlitwa".

Jurorki (p. Lidia Kwolek, p. Grażyna Dzikowska i p. Małgorzata Baran) wysłuchały także wierszy, opowiadań i esejów napisanych przez młodzież, a inspirowanych postacią i twórczością Norwida. Wyróżnione  prace:

"Zmysły XXII wieku" - wiersz Dawida Poźniaka ( 1a)

"Mądrość pisana"    - wiersz Kaliny Klimas ( 2a)

"Rozmowa z poetą" :

 Natalia Pociask ( 3f)

 Jędrzej Paczkowski (2a)

 Maksymilian Trojan (2a)

Konkurs cukierniczy pod hasłem: "Muffinkowy słodko-gorzki smak poezji Norwida" oceniali smakosze: p. Katarzyna Delikat, p. Justyna Gordon, p. dyr. Marek Plizga oraz  Wiktoria Jurek i Patrycja Krupa - uczennice kl. 3f. Uczestnicy konkursu dołożyli wszelkich starań, by przekonać jurorów oraz licznie zgromadzoną publiczność o niepowtarzalności przygotowanych przez siebie muffinek - "Norwidek", zdradzali tajemne receptury i zachęcali do degustacji.

Oto wyniki konkursu:

2 równorzędne pierwsze nagrody dla: Klaudii Domańskiej (1f)

                              Natalii Dworak (1f),

3 równorzędne drugie nagrody dla: 

                             Maksymiliana Trojana i Roberta Techmana ( 2a)

                            Gabrieli Mączki (1b)

                            Andżeliki Ataman ( 3e),

2 równorzędne trzecie nagrody dla:

                             Pauliny Kozubal (1f) oraz

                             Natalii Szałęgi, Pauli Pondo i Jagody Lewickiej (2a ).

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy sukcesów, odwagi i umiejętności zabawy. Organizatorem konkursów była p. Greta Konefał.