W dniu 4 kwietnia 2016 r. w Teatrze “Maska” odbył się XVII Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, w którym uczniowie III Liceum zdobyli pierwsze miejsce oraz dwa wyróżnienia przedstawiając spektakl w języku angielskim pt. „Creepy Corpse of Cal Capone tzn. Ciemne sprawki Cala Capone” według scenariusza D.M.Larsona.

Sztuka jest humorystyczną wersją „opowieści mafijnej” o pewnym klubie w czasach prohibicji w USA należącym do Cala Capone, który stwarza problemy kobiecie prowadzącej to miejsce pod przykrywką legalnego interesu (patrz: freedrama.net).

Uczniowie naszej szkoły brawurowo odegrali swoje role i zostali docenieni przez jury za świetną grę aktorską oraz jak powiedział jeden z członków jury, native speaker, „język angielski prosto z Londynu”.

Warto wspomnieć, że Marta Malinowska z kl. 2h oraz Maria Zegar z kl. 3d zdobyły indywidualne wyróżnienia za grę aktorską a na scenie towarzyszyli im: Aleksandra Jagodzińska, Aleksandra Bojarczuk, Wiktoria Jurek, Patrycja Szubart, Wiktoria Szetela, Joanna Matuła, Natalia Pociask, Paulina Oczoś i Józef Mrozek z klasy 2f oraz Michał Chadam z klasy 2d.

Sztukę reżyserowały nauczycielki języka angielskiego p. Maria Grębosz i p. Małgorzata Baran.

Aktorom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!