24 września 2018 roku III Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie obchodziło Dzień Patrona. Tegoroczne Święto Szkoły zbiegło się ze 197. rocznicą urodzin Cypriana Kamila Norwida.

Dzień PatronaShow Gallery
Uczniowie klasy II a (rozszerzenie humanistyczne) zaprezentowali wybrane zagadnienia związane z twórczością poety z Mazowsza. Na uczniowską sesję popularnonaukową złożyły się następujące tematy:
- Obraz kobiet w twórczości Cypriana Norwida (prezentacja: Andżelika Majchrowicz oraz Natalia Ziaja),
- Norwid o sztuce i artystach (prezentacja: Aleksandra Gołda oraz Julia Zając)
- Toposy biblijne w twórczości Norwida (prezentacja: Klaudia Migacz).
Uczniowie klasy II c (Ewelina Dziura i Natalia Nowak) oraz III c (Paweł Bytnar i Szymon Krzywonos) interpretowali też głosowo teksty liryczne Norwida („Mój ostatni sonet”, „Do Pani na Korczewie”, „Ciemność”, „Liryka i druk”, „Do Nikodema Biernackiego”, „Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj…”) oraz prozę (fragment „Czarnych Kwiatów”).
Całość spotkania objęli konferansjersko Klaudia Migacz oraz Łukasz Kołodziej z klasy II a.
Opiekę merytoryczną sprawowały polonistki: Grażyna Dzikowska i Lidia Kwolek.