W marcu w naszej szkole odbyły się dwie edycje warsztatów, które zorganizowaliśmy z myślą o gimnazjalistach z Podkarpacia, zainteresowanych językiem hiszpańskim i chcących wziąć udział w tegorocznym III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Hiszpanii i Krajach Hiszpańskojęzycznych.

Warsztaty z języka hiszpańskiego dla gimnazjalistówShow Gallery

Pierwsza odsłona warsztatów, która odbyła się 2-go marca 2017 roku stała się niepowtarzalną okazją do odwiedzenia Gwinei Równikowej. Gospodyni warsztatów, p. Agnieszka Bury, przygotowała wiele ciekawych gier oraz interaktywną prezentację dotyczącą m.in. Gwinei Równikowej i jej kultury. Niespodzianką było pojawienie się zaprzyjaźnionej Hiszpanki Mariny, która wspomogła nasze warsztaty opowiadając o florze i faunie Gwinei Równikowej, a przede wszystkim o zagrożonych gatunkach tego rejonu.

Dwa tygodnie później, tj. w piątek  17-go marca 2017 roku, p. Agata Kazimierowicz zaprosiła kolejną 30 - osobową grupę gimnazjalistów na wspólną podróż po Hiszpanii i regionie Aragón. Piątkowe spotkanie zachęciło młodzież do poznania m.in. geografii, sztuki i kultury ojczyzny Don Kiszota w bardziej atrakcyjnej formie. Liczne ćwiczenia interaktywne, filmiki oraz gry, przyczyniły się do świetnej atmosfery nauki poprzez zabawę. Jedną z licznych atrakcji przewidzianych w tym dniu była lekcja flamenco i nauka gry na kastanietach poprowadzona przez profesjonalistów z krakowskiej szkoły Flamenco.

Podczas drugiej odsłony warsztatów gościliśmy ponownie zaprzyjaźnioną z naszą szkołą Hiszpankę Marinę Cobos Pardo. Marina jest wolontariuszką w Stowarzyszeniu EKOSKOP i chętnie odwiedza III LO, uczestnicząc w lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych.

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spodobała się przybyłym gimnazjalistom oraz, że zdobyta wiedza przyczyni się do lepszego przygotowania się do III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Hiszpanii i Krajach Hiszpańskojęzycznych, który odbędzie się już 29 marca 2017 roku w III LO w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Agnieszka Bury