W dniach 12-18 grudnia 2016 roku odbył się Tydzień Filmu Niemieckiego organizowany przez Konsulat Generalny Niemiec w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim. W projekcji filmów wzięli udział uczniowie klasy: 1g, 2a, 2d, 2e, 2g i 3h uczący się języka niemieckiego.

Tydzień Filmu Niemieckiego 2016Show Gallery

Pokazane zostały najnowsze, najgłośniejsze i wielokrotnie nagradzane produkcje filmowe z Niemiec m.in.  „Toni Erdmann”. Film Maren Ade zdobył pięć statuetek podczas grudniowej gali rozdania Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu. Wybrano go na film roku, a Maren Ade nagrodzono za reżyserię i scenariusz. Nagrody przyznano również odtwórcom głównych ról.

Uczniowie szkół średnich natomiast, na specjalnych pokazach mogli zobaczyć najnowszą ekranizację „Dziennika Anne Frank” w reżyserii Hansa Steinbichlera oraz "Hologram dla króla” Toma Tykwera z Tomem Hanksem w roli głównej.

Przegląd został przygotowany w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego, w czasie którego świętujemy obchody 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.