W ostatni dzień września młodzież naszej szkoły udała się wraz z opiekunami Marcinem Jurzystą, Elżbietą Kalugą i Brygidą Figiel na nietypową wycieczkę. Dlaczego nietypową? Była to bowiem nagroda za udział naszych uczniów w akcji Żonkile. Projekt multimedialny i debatę w ramach w jej ramach przygotowała w ubiegłym roku szkolnym kl. 2 H pod nadzorem nauczyciela historii Marcina Jurzysty.
Zatem wyjazd, który odbył się 30 był realizacją nagrody uznania za ich talent pomysłowość i kreatywność. Uczniowie uczestniczyli w obchodach 10 rocznicy powstania Muzeum Żydów Polskich Polin, poprzez twórcze zaangażowanie w warsztatach, udział w debacie na temat stosunków polsko – żydowskich i zwiedzanie imponujących zasobów muzeum. Uczestnicy wycieczki wybrali się również do Łazienek Królewskich, gdzie czuli się jak uczestnicy obiadów czwartkowych, na które zapraszał swoich gości król Stanisław August Poniatowski.
Odwiedziny w Polin, jak i zwiedzanie Łazienek Królewskich, które są przecież symbolem otwartości na różnoraką kulturę i tradycję to nie tylko wyjazdowa lekcja historii. To również nauka o tym jak żyć w świecie tak barwnym kulturowo, mentalnie, wyznaniowo i społecznie. Była to ważna lekcja tolerancji i otwartości na WSZYSTKICH LUDZI!