22 marca 2023 r. delegacja III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie na czele z dyrektorem panem Markiem Plizgą uczestniczyła w obchodach jubileuszu 450-lecia zaprzyjaźnionej szkoły - Gimnazjum Traben-Trarbach w Niemczech. W uroczystościach wzięli udział uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele rodziców i władz lokalnych. Rangę jubileuszu podkreśliła  obecność premier Nadrenii-Palatynatu - pani Malu Dreyer.

Pan Marek Plizga złożył okolicznościowe życzenia i wręczył na ręce dyrektora Gimnazjum Traben-Trarbach pana Jochena Wiedemanna list gratulacyjny i pamiątkowy medal.Wizyta w jednej z najstarszych szkół w Niemczech służyła wymianie doświadczeń edukacyjnych oraz omówieniu planów dalszej współpracy. Liceum Norwida reprezentowali także wicedyrektor - pan Andrzej Król oraz nauczyciel języka niemieckiego – pan Wojciech Nowicki.