Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w następujących konkursach z języka polskiego: XLVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, VII Dyktando Uniwersyteckie, IV Konkurs Recytatorski pn. „Fantastycznie lutnia nastrojona…”.

4  marca 2017 roku Anna Bogacz (IIIa) wzięła udział w części ustnej zawodów okręgowych XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Zmagania „olimpijczyków” odbyły się w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

27 marca 2017 roku Patrycja Maś, Patrycja Zgłobicka oraz Daria Socińska – uczennice klasy IIIa III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie wzięły udział w VII Dyktandzie Uniwersyteckim, zorganizowanym przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

30 marca 2017 roku  Weronika Dańko (Ia), Klaudia Czarnik (Ie) oraz Weronika Majcher (Ie) wzięły udział w IV Konkursie Recytatorskim pn. „Fantastycznie lutnia nastrojona…”. Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zorganizował Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego w ramach X Tygodnia Polonistów.