Zapraszamy uczniów III LO do wzięcia udziału w szkolnych konkursach zorganizowanych z okazji obchodów hiszpańskiego Roku PicassaJednocześnie z przyjemnością informujemy, że organizowane w naszym Liceum wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce. Zainteresowani uczniowie będą mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę na temat tego wybitnego twórcy i jego dzieł oraz wykazać się kreatywnością w dziedzinie sztuk plastycznych i narracji wybierając spośród 3 konkursów.

Konkurs plastyczny „Picasso inspiruje”

 

Uczniowie biorący udział w konkursie przygotowują pracę plastyczną inspirowaną motywami twórczości Pablo Picasso z użyciem dowolnej techniki np. rysunek, malarstwo, grafika tradycyjna lub komputerowa, rzeźba, witraż, instalacja, collage, etc. Przy ocenie prac brana będzie pod uwagę zgodność z tematem, kreatywność i jakość artystyczna. Koordynatorzy konkursu przyjmują prace do 19.04.2023. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 21.04 2023.

 

Konkurs literacki „Dziennik Picassa”

 

Polega na zredagowaniu w języku hiszpańskim fikcyjnego wpisu do dziennika tego twórcy. Narratorem jest Pablo Picasso (narracja 1 osobowa). Tematem wpisu może być dowolny epizod z jego życia lub procesu twórczego. Dziennik będzie ilustrowany tematycznymi materiałami dokumentalnymi (reprodukcje dzieł, zdjęcia, inne materiały dokumentalne, np. wzmianki w gazetach, recenzje, etc.). Długość wpisu to minimum 200 słów. Przy ocenie będzie brana pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność, bogactwo językowe i spójność wpisu z ilustrującym go materiałem graficznym. Termin nadsyłania prac, w formie elektronicznej lub papierowej, do koordynatorów konkursu to 19.04.2023. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 21.04 2023.

 

Quiz o życiu i twórczości Pabla Picassa

 

21.04.2023 o godz. 9.00 w sali 202 odbędzie się szkolny quiz wiedzy o życiu i twórczości Pabla Picassa. Udział w quizie należy zgłosić u koordynatorów do 17.04.2023.

 

Na zwycięzców konkursów i quizu czekają ciekawe nagrody ufundowane, między innymi przez Dyrekcję Liceum i Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce.

 

Koordynatorzy konkursów:

- p. Magdalena Martínez-Węgrzyn (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
- p. Roberto Martínez Zabala (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)