Paweł Chochura z klasy 2b został zwycięzcą ogólnopolskiego turnieju programistycznego Hackathon of Things (HoT). Paweł wraz ze studentami Politechniki Rzeszowskiej "The_Division" uczestniczył w dniach 10-11.12.2016 r w Lublinie w hackathonie programistycznym, organizowanym przez firmę Microsoft Polska. Grupa stworzyła aplikację mobilną (system antywłamaniowy), która uzyskała najwyższe oceny spośród 78 prac z 6 ośrodków w Polsce.

HoT to hackathon programistyczny organizowany przez firmę Microsoft Polska dla członków Grup .NET (Studenckich Kół Naukowych figurujących na uczelniach technicznych na terenie kraju). Wydarzenie zrzesza bardzo aktywnych i ambitnych studentów ostatnich lat, jak również uczniów szkół średnich klas maturalnych, którzy są zaangażowani w dodatkowe inicjatywy. Jest to doskonała okazja, aby wykazać się umiejętnościami programistycznymi oraz technicznymi, które przydadzą się przy tworzeniu projektów opartych o technologie IoT, Azure oraz Xamarin.