W dniach 24 -28 września bieżącego roku grupa naszych uczniów z II i III klas udała się do Barcelony. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zwiedzenia tego historycznego, bogatego w tradycje  a jednocześnie tętniącego życiem miasta.

Wycieczka do Barcelony 2018Show Gallery

Już sama Dzielnica Gotycka z imponujących rozmiarów Katedrą i uroczymi, kamiennymi uliczkami wywarła na zwiedzających duże wrażenie. Inne obiekty takie jak słynny deptak La Rambla, Plac Kataloński czy Kolumna Kolumba spotkały się również z dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Udaną okazała się również wyprawa na wzgórze Montjuic, gdzie można podziwiać ruiny zamku hrabiów Barcelony i stadion olimpijski. Uczniowie mieli okazję spotkać się również ze sztuką Pabla Picassa zwiedzając muzeum poświęcone twórczości tego wybitnego artysty. Osobnym rozdziałem  poznawania miasta był spacer śladami architektury Antoniego Gaudiego, gdzie głównymi przystankami były jego oryginalne modernistyczne domy czyli Casa Mila i Casa Batlló, jedyna w swoim rodzaju bazylika Sagrada Familia czy uroczy Parc Guell, z którego bajkowych tarasów rozciąga się wspaniały widok na Barcelonę.

Hiszpańska pogoda nie zawiodła, było pogodnie i słonecznie w związku z tym wycieczkowicze mogli również odpocząć po zwiedzaniu nad brzegiem morza plażując i spacerując wśród malowniczych zatoczek.


Udało się również spróbować lokalnych przysmaków, między innymi "chocolate con churros" czy "tortilla".


Był także czas na to, aby zaobserwować hiszpańskie życie codzienne, poćwiczyć w praktyce poznane hiszpańskie słowa i zwroty oraz zakupić ciekawe pamiątki.

Pożegnawszy się z gościnną Barceloną planujemy już kolejną hiszpańską wyprawę. Szczegóły podamy wkrótce.

Organizatorem i opiekunem wycieczki była mgr Magdalena Martinez-Węgrzyn