W nocy 29 maja 2017r. około godziny 3:35 wyjechaliśmy z Rzeszowa w kierunku Bawarii, rozpoczynając naszą sześciodniową wycieczkę. Na miejsce - Bad Kötzting dotarliśmy około godziny 16:30. Zjedliśmy pyszną kolację, zmęczeni podróżą udaliśmy się do łóżek. Następnego dnia wybraliśmy się do miejscowej szkoły, w której zostaliśmy gorąco powitani przez dyrektora i uczniów.

Magiczna BawariaShow Gallery

Oglądnęliśmy prezentacje dotyczące niemieckiego gimnazjum oraz zwiedziliśmy  szkołę i dowiedzieliśmy się tego, jak na co dzień funkcjonuje tutejszy system szkolnictwa.

Po posiłku integrowaliśmy się z niemiecką młodzieżą, biorąc udział w rozgrywkach sportowych. Dzień pełen wrażeń został podsumowany trzygodzinnym pobytem w aquaparku.

W środę pojechaliśmy do Deutsches Museum w Monachium, gdzie mieliśmy okazję odkryć tajniki najróżniejszych dziedzin nauki. Następnie indywidualnie zwiedzaliśmy centrum miasta. Kolejnym punktem programu było podziwianie luksusowych samochodów marki BMW. Dzień zakończył się pobytem na stadionie Allianz Arena - tym razem nadarzyła się niepowtarzalna szansa na zrobienie zakupów w firmowym sklepie Bayernu Monachium.

Po czwartkowym śniadaniu pojechaliśmy do Regensburga, gdzie podziwialiśmy bardzo oryginalną zabudowę miasta, w tym piękną katedrę. Następnie udaliśmy się do Wallhalle, w której mieliśmy okazję oglądnąć popiersia znanych i szczególnie szanowanych osobistości. Po powrocie do ośrodka urządzono grilla, rozgrywki i zabawy sportowe z okazji dnia dziecka. Ostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy wspólnie z Niemcami, świętując Dzień Bawarski. Zobaczyliśmy pokaz mody tradycyjnych, bawarskich strojów, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Później udaliśmy się do huty szkła w Weinfurtner - Glasdorf. 

Dzięki wycieczce do Bawarii nawiązaliśmy wiele nowych znajomości z rówieśnikami, podszkoliliśmy umiejętności językowe i zwiedziliśmy niezwykłe miejsca, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Z niecierpliwością czekamy na podobny wyjazd w przyszłym roku!