W październiku uczniowie naszej szkoły z klas 3fs, 2f i 1g, pod opieką pani Joanny Zielińskiej i pani Ewy Szmigiel, przystąpili do udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu „UNIA EUROPEJSKA TO MY”, organizowanego przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom w Warszawie

Link do zwycięskiej pracy --> tutaj

Link do filmu (koniecznie obejrzyj, wspaniałe wyróżnienie klasy 3FS)  --> tutaj

Celem konkursu było pogłębienie wśród uczniów wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz uświadomienie znaczenia Unii jako organizacji pozapaństwowej. 

W ramach zadań konkursowych, uczniowie mieli odnaleźć w najbliższej okolicy tablice informacyjne oraz obiekty wybudowane ze środków unijnych oraz przygotować fotorelację na ich temat, jak również przeprowadzić w szkole dzień o jednym z wybranych przez klasę państw Unii Europejskiej, a także odśpiewać hymn Unii. 

Klasa 3fs zaprezentowała Hiszpanię, klasa 2f wybrała Francję, a klasa 1g przedstawiła Portugalię

W konkursie wzięło udział 1009 klas z całej Polski (w sumie 21 719 uczniów).  

Z dumą informujemy, że klasa 3fs zajęła pierwsze miejsce i zdobyła główną nagrodę, którą jest 50% dofinansowania do 7-dniowego pobytu całej klasy 3fs w Kawęczynku na Roztoczu lub w Zakopanem, w trakcie którego uczniowie będą mogli również spotkać się i porozmawiać z europosłami. 

Przygotowanie zwycięskiej prezentacji pod kątem technicznym, w aplikacji genially, koordynowała pani Lucyna Wiech-Bachórz

Dziękujemy wszystkim wymienionym klasom i nauczycielom za udział w konkursie, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej Szkoły, a także gratulujemy zwycięzcom!