3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Lapsus - Wiadomości Liretackie
Utopia PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:07

Pierwsze, co nasuwa się na myśl przy wyobrażaniu sobie Utopii, to obdarzenie wszystkich ludzi wszystkim po równo. Każdemu człowiekowi podarować tyle samo talentu, inteligencji i urody, a problem rozwiązałby się sam. Zniknęłyby niesprawiedliwość i poróżnienia, ale jednocześnie ludzie nie byliby już jednostkami. Świat stałby się przewidywalny, nudny i nie byłoby już nic godnego podziwu. Znaczenie słowa zachwyt poszłoby w niepamięć, bo nawet jeśli wszystko wokół byłoby niesamowicie piękne, to nikt nie potrafiłby tego docenić. Przecież nie można stwierdzić, że coś jest brzydkie, nie widząc przedtem niczego brzydkiego!

Więcej…
 
Utopia jest możliwa? PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:03

O nie! Znowu zaspałam! Szybko jem śniadanie i lecę do pracy. Samochód nie chce zapalić! Stary rupieć... Udało się... Jakiś baran zajechał mi drogę! Kto im daje prawo jazdy?! Wróciłam z pracy dopiero późnym wieczorem, ale muszę popracować jeszcze w domu. W firmie jest ostra rywalizaja, a ja chciałabym dostać awans... Kładę się spać dopiero nad ranem...

Więcej…
 
Czy Utopia jest możliwa? PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:01

Aby państwo idealne mogło zaistnieć, ludzie winni wyzbyć się wszelkich złych cech. Priorytetem jest odrzucenie pychy oraz wszechobecnych w dzisiejszych czasach: zazdrości i obłudy. Wydaje mi się, że dopóki będzie istniała własność prywatna, a wartość przedmiotów mierzona będzie wartością pieniądza, sprawiedliwość nigdy nie nastanie.

Więcej…
 
Koniec...? PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
czwartek, 20 listopada 2014 09:59

Gdy ostatnia na niebie gwiazda zgaśnie
Gdy zrobi się ciemniej
Słońce przygaśnie
Rozbrzmi huk
Panika wśród ludzi nastanie
Wszyscy uciekać będą
Lecz nikt schronienia nie znajdzie
Nie oszczędzi nikogo
Ani dziecka, ani starca
Wyceluje prosto w czoło
Za spust pociągnie

Więcej…
 
WŁASNA WIZJA KOŃCA ŚWIATA PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
czwartek, 20 listopada 2014 09:49

Od kilku lat szerzyła się na świecie nienawiść do innych ludzi. Wszyscy zaczęli się odwracać od siebie. Ludzie stawali się coraz bardziej zamknięci w sobie. Byli oni pochłonięci rozwojem techniki. Coraz więcej ludzi zaczęło chorować na zakaźne choroby, które były wywoływane przez wirusy. Na świecie nie było już miłości.  Ludzie cały czas się śpieszyli: do szkoły, pracy. Nikt w rodzinie nie miał dla siebie czasu. Każdy miał swój własny świat, w  którym ważny był tylko on sam. Stopniowo ludzkość przestawała rozmawiać, wymieniać własne poglądy.   

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7