3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Nawiedzenie symboli Światowych Dni Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
niedziela, 21 czerwca 2015 19:52

W dniu 11.06.2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość nawiedzenia symboli ŚDM. Uczniowie z poszczególnych klas poprowadzili czuwanie przeplatane piosenkami religijnymi. Ks. Paweł Tomoń  - diecezjalny duszpasterz młodzieży, który był także z nami w swoim słowie skierowanym do młodzieży podkreślił wartość Krzyża Chrystusa dla człowieka.

W tym znaku człowiek znajduje ratunek- zbawienie. W dalszej części każdy z uczniów mógł podejść i pomodlić przy Krzyżu i ikonie, Na zakończenie zawierzyliśmy całą społeczność szkoły.

 

Wszyscy uczniowie  podkreślali, że w dzisiejszym „zabieganym świecie„  ważna jest zaduma i zastanowienie nad własnym życiem. Na koniec delegacja szkoły zaniosła symbole ŚDM do Szkoły Gospodarczej.

 

 

 

Przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie jest modlitwa i adoracja przy symbolach Krzyża oraz Ikony. Symbole te wędrują po całym świecie by jak najwięcej wiernych mogło się przy nich pomodlić.

 

Pierwszym symbolem ŚDM jest KRZYŻ, podarowany młodzieży przez papieża Jana Pawła II na zakończenie Roku Odkupienia w dniu 22 kwietnia 1984 roku w Rzymie. Na Krzyżu znajdują się słowa papieża:

„Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym". Drugim symbolem jest obraz Matki Bożej – Salus Populi Romani pochodzący z Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie.


 

Ks. Łukasz Ślusarczyk

Poprawiony: niedziela, 21 czerwca 2015 20:26