3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Nie przegap PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
środa, 30 października 2013 07:14

Czy wiersz Zbigniewa Herberta „ U wrót doliny” może być źródłem inspiracji  dla młodzieży? Czy literacko przetworzony ożywa na nowo w czytelniczym odbiorze?
Oddajemy do Waszej dyspozycji artykuły prasowe dotyczące tej sprawy. Pracowała nad nimi 1g.
Horror niczym Apokalipsa
Niedawno miały miejsce zjawiska porównywane do słynnej Apokalipsy. Czy to początek strasznej proroczej zapowiedzi? Czy wydarzenia, jakie rozegrały się na „łące popiołów po deszczu gwiazd” w dolinie Joszafat, powinny wzbudzić niepokój?
Niedawno w dolinie Joszafat miały miejsce niecodzienne zjawiska paranormalne. W jednym miejscu na wzgórzu zebrała się grupa  ludzi w otoczeniu legendarnych aniołów. W centrum katastrofy panował nieopisany chaos. Nagle z nieba dobiegł huk eksplozji przypominający wybuch bomby atomowej. To, co tam się działo  dalej przechodzi granice ludzkiej.
Aniołowie oddzielają matki od dzieci w sposób okrutny niczym hitlerowcy w czasie okupacji. W odległości kilkudziesięciu metrów widać  staruszkę niosącą martwego ptaszka, który żył jeszcze kilka chwil wcześniej. To ponury obraz... W innej części doliny prawdziwy popłoch. Drwal kłóci się       z jednym z aniołów o siekierę. – Całe życie była moja...- tłumaczy bezradnie. W oddali widać ludzi, którzy idą jak na rozstrzelanie,  a następnie znikają.
Czy opisane wydarzenia są początkiem słynnej Apokalipsy? Czy okrucieństwo aniołów odzwierciedla oblicze Boga? Na czas obecny nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te pytania. Nasi reporterzy będą informować o sytuacji na bieżąco.
Tylko u nas najświeższe wiadomości z życia! Wszystkich Czytelników zapraszamy do śledzenia przebiegu katastrofy razem z kolejnymi numerami tygodnika „The News Live”.Redaktor gazety „The News Live”
Patryk Morawicz
1g