3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

MARZENIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
środa, 19 czerwca 2013 10:54

Marzenia- czym są i czy właściwie są? Każdy czegoś pragnie i o tym marzy. Ale czy warto robić sobie nadzieję na coś, co prawdopodobnie nigdy nie nastąpi?


Każdy chce żyć w idealnym świecie. Trudno taki znaleźć. Nie jest to niemożliwe, lecz wymaga dużo poświęcenia.


Wieczorem leżąc w łóżku zamykamy oczy i wyobrażamy sobie nasze życie. Może lepsze, może gorsze, ale zawsze inne od rzeczywistości. Mamy nadzieję, że jeśli tak bardzo mocno zaciśniemy powieki, to przeniesiemy się w lepszy wymiar.


Czy jest coś złego w marzeniach? Czy trzeba się ich wstydzić? Czy warto je realizować? Tylko czemu później zostaje poczucie smutku, gdy świat wokół wcale nie jest taki, jak sobie wyobrażaliśmy. Czemu tak trudno pogodzić się z utratą marzeń.


Dlaczego w ogóle marzymy? Robimy to, bo nie potrafimy odnaleźć się w codzienności. Łatwiej jest uciec w świat niedostępny. W świat, w którym sami dla siebie jesteśmy panami. Tam mamy władzę nad wszystkim. To my reżyserujemy wszystkie sceny, a gdy coś nam nie pasuje, zawsze możemy to zmienić. W prawdziwym życiu nie jest tak prosto i może dlatego lepiej zamknąć oczy i udawać, że rzeczywistości nie ma.


Marzenia nie są złe, tylko tak rzadko się spełniają...

 

Ela

Poprawiony: środa, 19 czerwca 2013 10:56