3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Mobilność szkolna kadry edukacyjnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
środa, 05 grudnia 2012 10:23

 

Zaproszenie do składania wniosków w ramach Mobilności szkolnej kadry edukacyjnej

Zapraszamy do udziału w akcji Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej programu Comenius, w ramach której nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz inne osoby zaangażowane w edukację szkolną mogą otrzymać dofinansowanie na udział w kursach szkoleniowych, konferencjach, seminariach oraz praktykach zawodowych typu job shadowing w krajach europejskich.

 

Udział w tego typu wyjazdach szkoleniowych daje szansę poznania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania, które można wykorzystać w codziennej pracy dydaktycznej. Kursy są także doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z przedstawicielami europejskich placówek oświatowych, wymiany doświadczeń i planowania przyszłego międzynarodowego projektu edukacyjnego.

 

Najbliższy termin składania wniosków to 16 stycznia 2013 r. dla szkoleń rozpoczynających się od 1 maja do 31 sierpnia 2013 r.

 

W rundach selekcyjnych w 2013 r., zgodnie z priorytetami krajowymi, wnioski złożone przez nauczycieli edukacji przedszkolnej i nauczania zintegrowanego w klasach 1-3 szkoły podstawowej, otrzymają dodatkowe 15 pkt. w ramach oceny merytorycznej.

 

Ponadto pragniemy poinformować, że część wniosków złożonych w 2013 roku uzyska wsparcie z dodatkowego źródła finansowania. Środki pozyskane z projektu „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów indywidualnych” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego umożliwią dofinansowanie znacznie większej liczby wyjazdów w porównaniu z latami ubiegłymi.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udziału w akcji Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej znajdują się na stronie www.comenius.org.pl.

 

Zapraszamy

 

Program Comenius

Zespół Mobilności Szkolnej Kadry Edukacyjnej

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

ul. Mokotowska 43

00-551 Warszawa

tel. (0-22) 46-31-321

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.comenius.org.pl

 

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2012 10:27