3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Wizyta w Traben – Trarbach PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
wtorek, 08 listopada 2011 19:37

W dniach 17– 21 października 2011 oficjalna delegacja III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie w składzie: Dyrektor Marek Plizga oraz nauczyciele języka niemieckiego: Ewa Salamon, Anna Mazur złożyła wizytę  w Gymnasium Traben Trarbach (Niemcy).


Celem wizyty było pogłębienie współpracy ze szkołą w Traben – Trarbach: Staatliches Gymnasium polegające na  przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do uczestnictwa w bilateralnym programie Partnerskie Projekty Szkół (Comenius).


Gimnazjum to należy do najstarszych szkół w Niemczech i funkcjonuje nieprzerwanie od roku 1573. Szkoła jest nowocześnie wyposażoną instytucją oświatową, która postępuje według tradycyjnych wartości. Reprezentuje ideę europejską i podtrzymuje kontakty z wieloma europejskimi szkołami partnerskimi. Jedną z nich jest III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie.


Obecnie Staatliches Gymnasium liczy 830 uczniów w wieku od 10 do 19 lat. Uczniowie ostatniej klasy zdają z bardzo dobrymi wynikami egzamin maturalny.


W czasie pobytu delegacja zapoznała się z zasadami funkcjonowania szkoły. Podczas konstruktywnych rozmów ustalano szczegóły współpracy na płaszczyźnie projektu  Comenius oraz innych form wzajemnych kontaktów.


Ustalony został termin rewizyty 26-osobowej grupy młodzieży  III LO w Traben-Trarbach (kwiecień 2012 r.)

Poprawiony: wtorek, 08 listopada 2011 19:52