3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Wizyta w Traben – Trarbach PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
wtorek, 21 czerwca 2011 14:30

W dniach 13 – 17 czerwca 2011 oficjalna delegacja III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie w składzie: Dyrektor Marek Plizga oraz nauczyciele języka niemieckiego: Ewa Salamon, Anna Mazur złożyła rewizytę w Traben – Trarbach (Niemcy).

 

 

 

Celem wizyty było pogłębienie współpracy ze szkołą w Traben – Trarbach: Staatliches Gymnasium.


Gimnazjum to należy do najstarszych szkół w Niemczech i funkcjonuje nieprzerwanie od roku 1573. Szkoła jest nowocześnie wyposażoną instytucją oświatową, która postępuje według tradycyjnych wartości. Reprezentuje ideę europejską i podtrzymuje kontakty z wieloma europejskimi szkołami partnerskimi. Jedną z nich jest III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie.


Obecnie Staatliches Gymnasium liczy 830 uczniów w wieku od 10 do 19 lat. Uczniowie ostatniej klasy zdają z bardzo dobrymi wynikami egzamin maturalny.W czasie pobytu delegacja zapoznała się z zasadami funkcjonowania szkoły. Podczas konstruktywnych rozmów ustalano szczegóły współpracy na płaszczyźnie projektu opracowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz innych form wzajemnych kontaktów.Delegacja podziwiała przepiękne krajobrazy rozciągające się nad rzeką Mozelą oraz zwiedziła wiele interesujących miejsc tego przepięknego regionu, jakim jest Nadrenia Palatynat.

 

 


W kolejnym roku szkolnym 2011/12 uczniowie III LO  będą mieć możliwość poznania tych urokliwych zakątków Niemiec.

Poprawiony: wtorek, 21 czerwca 2011 14:55