Wizyta w Traben – Trarbach PDF Drukuj Email
wtorek, 21 czerwca 2011 14:30

W dniach 13 – 17 czerwca 2011 oficjalna delegacja III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie w składzie: Dyrektor Marek Plizga oraz nauczyciele języka niemieckiego: Ewa Salamon, Anna Mazur złożyła rewizytę w Traben – Trarbach (Niemcy).

Celem wizyty było pogłębienie współpracy ze szkołą w Traben – Trarbach: Staatliches Gymnasium.

Gimnazjum to należy do najstarszych szkół w Niemczech i funkcjonuje nieprzerwanie od roku 1573. Szkoła jest nowocześnie wyposażoną instytucją oświatową, która postępuje według tradycyjnych wartości. Reprezentuje ideę europejską i podtrzymuje kontakty z wieloma europejskimi szkołami partnerskimi. Jedną z nich jest III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie.

Obecnie Staatliches Gymnasium liczy 830 uczniów w wieku od 10 do 19 lat. Uczniowie ostatniej klasy zdają z bardzo dobrymi wynikami egzamin maturalny.

W czasie pobytu delegacja zapoznała się z zasadami funkcjonowania szkoły. Podczas konstruktywnych rozmów ustalano szczegóły współpracy na płaszczyźnie projektu opracowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz innych form wzajemnych kontaktów.

Delegacja podziwiała przepiękne krajobrazy rozciągające się nad rzeką Mozelą oraz zwiedziła wiele interesujących miejsc tego przepięknego regionu, jakim jest Nadrenia Palatynat.

W kolejnym roku szkolnym 2011/12 uczniowie III LO  będą mieć możliwość poznania tych urokliwych zakątków Niemiec.

Poprawiony: wtorek, 21 czerwca 2011 14:55