3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Goście z Niemiec w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
wtorek, 03 maja 2011 12:24

W dniach 27.04 do 30.04.2011 r. gościliśmy w III Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie oficjalną delegację z Gimnazjum w Traben-Trarbach z Nadrenii-Palatynatu w składzie: dyrektor Heinz Herrmann oraz zastępca dyrektora, koordynator międzynarodowych projektów Karl Josef Hammann. Gimnazjum to należy do jednej z najstarszych i najlepszych szkół w Niemczech. Działa nieprzerwanie od 1573 roku.

Goście złożyli wizytę w naszej szkole, rozmawiali z uczniami w języku niemieckim. W wolnym czasie zwiedzali Rzeszów i zamek w Łańcucie.
Celem wizyty było nawiązanie partnerskiej współpracy między naszymi szkołami. Prowadzono konstruktywne rozmowy na temat wspólnych przedsięwzięć, projektów i wymiany doświadczeń. Jednomyślnie stwierdzono, że obie strony są zainteresowane różnorodną współpracą.
W najbliższym czasie zostanie podpisany list intencyjny, a dyrekcja III Liceum uda się z rewizytą do Niemiec.

autorki tekstu i koordynatorki spotkania:
mgr Ewa Salamon i mgr Anna Mazur

 

Poprawiony: wtorek, 03 maja 2011 18:11