3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Szczypiorniści III LO najlepsi w Rzeszowie! PDF Drukuj Email
niedziela, 19 grudnia 2010 17:56

 Miło nam poinformować, że męska reprezentacja III LO wywalczyła Mistrzostwo Rzeszowa w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych i będzie reprezentować nasze miasto w rozgrywkach powiatowych.

Drużyna, pod wodzą pana Roberta Gnidy, rozpoczęła rozgrywki od eliminacji.  W drodze losowania została przydzielona do grupy „C”, gdzie zmierzyła się Zespołem Szkół Plastycznych, Zespołem Szkół Ekonomicznych oraz II Liceum Ogólnokształcącym.  W pierwszym pojedynku nasz zespół ograł, po dość jednostronnym meczu, ZSP 26:4. W kolejnym spotkaniu z ZSE, nasi zawodnicy od początku kontrolowali przebieg gry i wygrali 21:12. Meczem o awans okazał się pojedynek z II LO. Rywal postawił twarde warunki gry, jednak już na początku spotkania udało się wypracować zaliczkę w postaci 2 goli, która powiększała się wraz z przebiegiem spotkania. Ostateczny wynik to 18:12 i awans naszego zespołu z pierwszego miejsca do rozgrywek finałowych.

W finale spotkali się zwycięscy 4 grup eliminacyjnych: Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego, Zespół Szkół nr 1, III Liceum Ogólnokształcące, oraz gospodarz, Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości. Nasza reprezentacja, podbudowana wcześniejszymi zwycięstwami, w swoim pierwszym meczu spotkała się z drużyną gospodarzy. Reprezentacja ZSA, mimo atutu własnego boiska, została pokonana różnicą 5 bramek (18:13). W drugim meczu z ZSKU, pomimo słabszej pierwszej połowy,  nasza drużyna znów mogła dopisać sobie 2 punkty za zwycięstwo (19:13). Decydującym spotkaniem znów okazał się ostatni mecz, tym razem z ZS nr 1. Finałowy pojedynek był bardzo wyrównany i wynik przez większą część spotkania oscylował na granicy remisu. Oba zespoły dyktowały twarde warunki gry i żadna z drużyn nie potrafiła wyrobić sobie przewagi. Jednak w końcowej części gry to naszym szczypiornistom nie zadrżała ręka i dzięki dobrej grze w ataku i obronie udało się wygrać 16:12 i jednocześnie zdobyć tytuł mistrzowski.

Warto wspomnieć o filarach naszej drużyny: środkowym rozgrywającym Mateuszu Jamrozku, który znakomicie kreował grę zespołu, kapitanie Macieju Bakowskim, który odpowiednio motywował drużynę do walki. Na słowa uznania zasługuje również Sebastian Mogra, bramkarz naszej drużyny, który swoimi znakomitymi interwencjami demotywował przeciwników.

Tabela końcowa rozgrywek finałowych w Rzeszowie:

 

Drużyna

Punkty

1.

III LO

6

2.

ZS nr 1

3

3.

ZSA

3

4.

ZSKU

0