Uroczystości żałobne w Rzeszowie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 kwietnia 2010 12:29

W 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej przeżywamy jedną  z największych tragedii we współczesnej historii Polski.

W katastrofie lotniczej w Smoleńsku tragiczną śmierć poniósł Prezydent  Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński
wraz z małżonką Marią
oraz członkowie delegacji Państwa - przedstawiciele polskiej elity politycznej, szef NBP, prezes IPN, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych Wojska Polskiego, księża, rodziny osób pomordowanych w Katyniu i członkowie załogi samolotu.

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida pragnie oddać cześć ofiarom tragedii.

13 kwietnia 2010r. (wtorek) uczniowie naszej szkoły wezmą udział w uroczystościach żałobnych, które odbędą się na Placu Farnym w Rzeszowie.

Zajęcia lekcyjne do godz. 10:30 odbywać się będą wg planu lekcji, następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele, poczty sztandarowe przejdą na Plac Farny, gdzie o godz. 11:00 rozpocznie się Msza Św. polowa w intencji ofiar katastrofy.

Ceremoniał patriotyczno-wojskowy:
- Odczytanie listy ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem
- Przywołanie pamięci ofiar w 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej
- Salwa honorowa
- „Śpij kolego” – Orkiestra Wojska Polskiego

Przejście w ciszy pod Krzyż Ofiar Komunizmu:
- Złożenie wieńców i wiązanek kwiatów; zapalenie zniczy.

Poprawiony: wtorek, 13 kwietnia 2010 17:28