3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Maraton Filmowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
niedziela, 28 lutego 2010 18:09

17 lutego 2010r. w III LO w ramach działalności DKF-u „Klapsik” odbyły się spotkania filmowe, w trakcie których obejrzeliśmy trzy propozycje.

 

„Wino truskawkowe” (2008) reż. Dariusz Jabłoński
Reżyser Dariusz Jabłoński stworzył film zawierający w sobie pewną dozę magii oraz ulotnej poezji  połączone z subtelnym poczuciem humoru w ekranizacji „Opowieści galicyjskich” Andrzeja Stasiuka z udziałem znanych polskich i czeskich aktorów. To nie jest film
o miłości, chociaż miłość jest w nim obecna. To nie jest komedia, chociaż bohaterowie  śmieszą.  To nie jest kryminał, chociaż główny bohater - policjant docieka, kto zabił.... To nie film obyczajowy, chociaż prowincja u styku granic polskiej, słowackiej i ukraińskiej urzeka tu swoimi kolorami. To nie jest też musical, chociaż namiętna Lubica tańcem wyraża swoją tęsknotę. To także nie jest film o duchach, chociaż duch prowadzi pogawędki z bohaterem. Kilka łyków taniego „Wina truskawkowego” wprowadza nas w magiczny świat prawdziwego środka Europy. Miłość, zbrodnia, pokuta są tu naturalnym składnikiem życia, jak pory roku, motyle, odlatujące ptaki czy nieprzerwany szum górskiego potoku.
„Graficiarze” (2006) reż. Florian Gaag, produkcja: Niemcy
Film jest wnikliwym portretem subkultury malarzy graffiti, stawia pytanie o granice wolności twórczej. To opowieść o  czwórce młodych ludzi z Monachium, którzy malują graffiti na pociągach. Jako ciekawostkę dodajmy, że zdjęcia realizowane były w Warszawie.
„Królik po berlińsku” (2009) reż. Bartosz Konopka, produkcja: Niemcy, Polska
Film Bartosza Konopki nominowany jest do nagrody filmowej „Oscar” w kategorii dokumentalny film krótkometrażowy. To opowieść o budowie i upadku muru berlińskiego z zupełnie innej, niecodziennej perspektywy. Bohaterami są króliki, które między murami czuły się bezpieczne, dopóki nie okazało się, że mur nie służy ich ochronie. Króliki zapragnęły wolności...jakie były tego konsekwencje zobaczcie sami.

opiekun DKF "Klapsik"
mgr Katarzyna Delikat

Poprawiony: czwartek, 04 marca 2010 11:02