3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Koło Teatrologiczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
wtorek, 06 października 2009 21:42

19 września 2009 r.  w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie obejrzeliśmy spektakl "Tango Piazzolla" w reżyserii Józefa Opalskiego.

38. uczniów naszej szkoły z klas: I d, I f, I g, II f, II h, III a, III f oraz III h wyruszyło wraz z opiekunami: Teresą Skałecką, Lidi± Kwolek, Wandą Lignowską-Bajdą – do Krakowa. Zaprosiliśmy także Pana Antoniego Dariusza Dubiela – teatrologa, z którym chcemy w najbliższym czasie podyskutować o sztuce teatralnej.
Image
Kraków przywitał nas pięknym, wrześniowym słońcem, w blasku którego zobaczyliśmy odnowioną fasadę Teatru. Spektakl rozpoczął się o godzinie 16.00. Na Dużej Scenie zabrzmiały rytmy tanga, rodziły się i umierały uczucia, bo tango zaczyna się od spojrzenia... Wśród aktorów ujrzeliśmy występującą gościnnie na scenie w roli Manueli Frenetico – Beatę Rybotycką – krakowską pieśniarkę.
Image
Zauroczeni byliśmy zabytkowym wnętrzem krakowskiego Teatru, któremu patronuje Juliusz Słowacki.
Gorące podziękowania kierujemy na ręce Pana Dyrektora III LO – mgra Marka Plizgi, który wydatnie przyczynił się do naszego wyjazdu. W końcu byliśmy w prawdziwym Teatrze...
Dziękujemy Panie Dyrektorze!

mgr Lidia Kwolek

Poprawiony: sobota, 02 stycznia 2010 21:55