Dzień Patrona w III LO PDF Drukuj Email
środa, 25 września 2013 19:11

24 września 2013 roku obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji zorganizowano wernisaż konkursu fotograficznego, podczas którego wicedyrektor  III LO Mieczysław Pasterski wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym.

Myślą przewodnią prac fotograficznych były słowa poety zaczerpnięte z wiersza „Moja ojczyzna”:

„Kto mi powiada, że moja ojczyzna:
Pola, zieloność, okopy,
Chaty i kwiaty, i sioła – niech  wyzna,
że to jej stopy”.

W konkursie wzięło udział 21 uczniów III LO.
Jury w składzie: Wiesław Pyzia – przewodniczący, Lidia Kwolek - członek, Teresa Skałecka – członek, postanowiło przyznać nagrody następująco:

I miejsce: Agnieszka Berezowska z klasy I a
II miejsce: Ewa Skotnicka z klasy II b
III miejsce: Anna Skiba z klasy I a

Wyróżnienia otrzymały:
Katarzyna Brud z klasy III a
Diana Wisz z klasy II g

Drugą część spotkania wypełniła prezentacja wierszy Cypriana Norwida przez uczniów klas III (Tomasza Jachowicza, Sabinę Kaczor, Martynę Jandę, Natalię Litwin, Gabriela Dańko, Sylwię Wójcik) oraz występy artystyczne solistek Natalii Rzucidło (II g) i Dominiki Czekaj (I c).

Szkolne Koło „Caritas”  - pod opieką Pani Henryki Szoblik - przygotowało poczęstunek dla gości.

Poprawiony: czwartek, 03 października 2013 09:58