Światowy Dzień Frankofonii. PDF Drukuj Email
środa, 20 marca 2013 17:23

W dniu 22 marca 2013 r. uczniowie naszego Liceum, uczący się języka francuskiego, będą obchodzili Światowy Dzień Frankofonii.
Do udziału w nauce poprzez śpiew, zabawę, humor, teatr zaproszeni zostali również uczniowie innych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Województwa Podkarpackiego. Gościć więc będziemy uczniów liceów z Lubaczowa, Sanoka i wielu szkół Rzeszowa.

Jednym z najważniejszych punktów programu będzie Regionalny Konkurs Poezji i Prozy Francuskiej, którego laureat zostanie zaproszony do udziału w Konkursie Ogólnopolskim w Warszawie oraz II Konkurs Humoru Francuskiego.

Naszą szkołę w Konkursie Humoru Francuskiego będą reprezentować uczennice klasy II a, Olga Kochman i Magda Trzaska. Olga Kochman wystąpi również w konkursie poezji i prozy francuskiego w roli Jeana Valjean oraz wcieli się w  nastrój epoki Pierre’a de Ronsard w sonecie „Comme on voit sur la branche”.

Nie zabraknie również piosenek, quizzów i degustacji potraw francuskich.

Zapraszamy nauczycieli i uczniów do udziału w „zabawie z francuskim”.

Helena Leja

Poprawiony: środa, 20 marca 2013 17:48