Narodowe Swięto Niepodległości PDF Drukuj Email
piątek, 11 listopada 2011 18:39

10 listopada 2011 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta Akademia z okazji 93. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości skłania do refleksji na temat ojczyzny, patriotyzmu, wolności, odpowiedzialności nas wszystkich. Trafnie ujął to Jan Paweł II: „...Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu”.

Program artystyczny o walorach patriotycznych i wychowawczych przygotowały polonistki: mgr Lidia Kwolek i mgr Teresa Skałecka. Grono recytatorów stanowili uczniowie klas drugich i trzecich:

1.    Karolina Bryk – 2a
2.    Piotr Kluz – 2a
3.    Agnieszka Müller – 2a
4.    Justyna Chorzępa – 2a
5.    Patrycja Herda – 2a
6.    Sylwia Marszałek – 3g
7.    Marta Gomoła – 3g
8.    Maria Cyran – 3g
9.    Dina Korbecka – 3g
10.    Katarzyna Guła – 3g
11.    Dorota Dencikowska – 3g
12.    Kacper Mroczek – 3g
13.    Adrian Murias – 3g

Za stronę muzyczną uroczystości odpowiedzialny był mgr Wiesław Pyzia. Chór szkolny „Dominanta” zaprezentował wiązankę pieśni legionowych.
Nastrojową scenografię uroczystości przygotowała mgr Justyna Szczepanek.

Zgodnie z tradycją Liceum Norwida uczniowie klas pierwszych złożyli w tym szczególnym dniu uroczyste ślubowanie na Sztandar. W ten sposób zostali włączeni do grona społeczności uczniowskiej III LO.

autor tekstu i zdjęć: Lidia Kwolek

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2011 19:32