Czytanie Norwida PDF Drukuj Email
niedziela, 05 czerwca 2011 22:02

3 czerwca 2011 r. odbyło się w naszej szkole „Czytanie Norwida”. Po raz kolejny zaproszeni goście prezentowali wybrane przez siebie teksty Patrona naszej szkoły. Dodajmy, że jest to akcja ogólnopolska zainicjowana przez XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Warszawie.

Tegorocznemu spotkaniu patronowały słowa poety: „Żar słowa i treści rozsądek” zaczerpnięte z wiersza „Liryka i druk”.

„Czytanie Norwida” rozpoczęliśmy o godzinie 10.00. Gościliśmy:
- Panią Miąsik, która reprezentowała Prezydenta Rzeszowa – Pana Tadeusza Ferenca;
- Ks. dra Tomasza Nowaka – katechetę w I LO w Rzeszowie;
- Pana Roberta Nowaka – instruktora teatralnego, reżysera, aktora.

Norwida czytali nauczyciele naszej szkoły (Wanda Lignowska-Bajda, wicedyrektor III LO – Mieczysław Pasterski, ks. Dariusz Mikrut), tegoroczni absolwenci III LO (Anna Micał i Artur Zawora),  a także uczniowie klas II (Dorota Dencikowska, Maria Cyran, Katarzyna Guła, Aleksandra Skwierz, Barbara Różańska).

Wysłuchaliśmy również fragmentu wypowiedzi Jana Pawła II, który przed dziesięcioma laty dzielił się refleksją o Norwidzie.

Spotkanie pn. „Czytanie Norwida” zorganizowały w III LO: Teresa Skałecka i Lidia Kwolek.

Poprawiony: niedziela, 05 czerwca 2011 22:14