Biuletyn Informacji Publicznej |
|
Konkursy |
|
Imprezy |
|
Współpraca |
|
Jubileusz 100-lecia 3LO |
|
Cyfryzacja |
|
Gościmy |
We have 49 guests online |
|
3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie
Wpisany przez administrator
|
piątek, 13 grudnia 2013 15:34 |
10 grudnia 2013 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie odbyły się eliminacje szkolne XXXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej sekcji: historia sztuki i historia muzyki.
Eliminacje składały się z dwóch części: 1. Test wiedzy o sztuce / muzyce 2. Opis dzieła sztuki Z historii muzyki młodzież po wysłuchaniu utworu Józefa Haydna, Stworzenie świata „Finał-chór Sing the Lord ye voices all” pisała wypracowanie. Natomiast z historii sztuki tematem wypracowania był Caspar David Friedrich „Wędrowiec nad morzem mgły”. Test wiedzy o sztuce z sekcji historii sztuki posiadał m.in. następujące zadania: 1. Trójca święta w typie Tronu Łaski to fresk namalowany przez Masaccia w kościele: Santo Soirito we Florencji Santa Maria Novella we Florencji Santa Maria del Carmine we Florencji Podkreśl właściwą odpowiedź. 2. Który z wymienionych malarzy był caravaggionistą (naśladowcą Caravaggia): Nicolas Poussian Annibale Carraci Jose Ribera 3. Dama z gronostajem Leonardo da Vinci powstała na dworze: Ludovico Sforzy w Mediolanie Alfonsa d’Este w Ferrarze Lorenza Medici we Florencji Test z wiedzy o muzyce: I. Do każdej z podanych technik kompozytorskich przyporządkuj nazwisko twórcy, dla którego jest ona charakterystyczna • Przeimitowanie ….. • Fauxbourdon ….. • Polichóralność ….. a) Adam de la Halle b) Giovanni Gabrieli c) Nicolas Gombert d) Leoninus e) Guillaume Dufay II. Ludwig van Beethoven skomponował tylko po jednym utworze następujących gatunków: • Symfonia i koncert • Sonata i wariacje • Opera i oratorium • Rondo i uwertura • Kantata i msza Podkreśl właściwą odpowiedź III. Podaj jedno nazwisko polskiego zwycięzcy (laureata 1 miejsca) Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina
Z muzyki uczestnikami eliminacji były: KATARZYNA KUBICZ kl. 1a, PATRYCJA ZIOBRO kl. 1a, ANNA ŁOPATA kl. 1f
Z plastyki: KAROLINA GOŁĄB kl. 1b,, WIKTORIA ŁOZA kl. 1e, SYBILLA SZAL kl. 1e, MONIKA SZCZEPANIK kl. 1e, NATALIA MOŻDŻEŃ kl. 2b, KOLETTA KRUCZEK kl. 3c, KINGA MAJCHROWICZ kl. 3c, JOANNA ORŁOŚ kl. 3e, KAROLINA WANIA kl. 3e
Szkolnym organizatorem olimpiady był mgr Wieław Pyzia
|
|
Znak Jakości Szkoły |
|
uonet - Dziennik Elektroniczny |
|
Platforma e-learningowa |
|
Szkoła Odkrywców Talentów |
|
|