3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Lapsus - Felieton
Kraj, ojczyzna, patriotyzm. PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
środa, 10 kwietnia 2013 07:59

Kraj, ojczyzna, patriotyzm. Czy we współczesnym świecie odnajdziemy sens tych pojęć? Czy w XXI wieku ludzie wiedzą, co one znaczą? A ważniejsze jest to, czy się z nimi utożsamiają.

Poprawiony: środa, 10 kwietnia 2013 08:01
Więcej…
 
Irlandia-Polska PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
wtorek, 19 marca 2013 11:54

Przegrana dwa do zera i pytanie: co poszło znów nie tak? Jedni zasłaniają się tym, że to tylko mecz towarzyski, a piłkarze nie zagrali na sto procent. Jednak nie jest to wystarczające wytłumaczenie. O ile z Urugwajem mało kto wierzył, że wygramy, a remis pewnie wzięlibyśmy w ciemno, to z Irlandią mogliśmy zagrać dużo lepiej. Jest to zespół na podobnym poziomie co my i na pewno byli w naszym zasięgu.

Więcej…
 
Jak żyć? PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
wtorek, 05 marca 2013 13:07

Jak żyć?
Pytanie na pozór proste. Myślę, że większość ludzi odpowiedziałaby, że należy żyć dobrze. Ale tu nasuwa się drugie pytanie: dobrze – czyli jak? W tym wypadku odpowiedzi, bardziej lub mniej, różniłyby się między sobą. No bo czy da się sformułować „receptę” na życie? Czy jest jakaś zasada, której powinniśmy się trzymać, aby nasze życie było takie, jak chcemy? I najważniejsze – co współczesny świat robi, żeby pomóc nam odkryć własną tożsamość?

Więcej…
 
Klimaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
czwartek, 31 stycznia 2013 17:06

Jaka dzisiaj piękna pogoda! Dawno nie było tak ładnie. Na niebieskim tle ujrzałam siedem zaproszeń od znajomych, czternaście wiadomości i dwadzieścia powiadomień. Będzie ciekawie. Utworzyłam jeszcze kilka zakładek. Pierwsza wyszukiwała odpowiedzi na zadanie domowe, druga przepisu na obiad. Trzecia miała służyć zabiciu czasu. Może znajdę jakiś śmieszny filmik? Albo zagram w jakąś grę…

Więcej…
 
Polska 1 - Urugwaj 3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
czwartek, 31 stycznia 2013 17:01

Lekcja pokory i prawdziwego futbolu, tyle można rzec o tym meczu. Polacy dostali nauczkę od  Urugwaju i teraz miejmy nadzieję, że wyciągną z tego wnioski.

Poprawiony: czwartek, 31 stycznia 2013 17:08
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 4