3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Lapsus - Felieton
„Dulscy są wśród nas” – współczesne oblicza dulszczyzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
czwartek, 13 czerwca 2013 07:21

„Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział. Rozwłóczyć je po świecie to ani moralne, ani uczciwe. Ja zawsze tak żyłam, ażeby nikt nie mógł powiedzieć, iż byłam powodem skandalu. Kobieta powinna przejść przez życie cicho i spokojnie.” – to jedna z wielu „moralnych” maksym Anieli Dulskiej, bohaterki dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej – tragifarsa kołtuńska”.
Młodopolska autorka w swym utworze w prześmiewczy sposób opisuje realia życia lwowskiego mieszczaństwa, przejaskrawia jego cechy i ukazuje je za pomocą rodziny Dulskich.

Więcej…
 
*** PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
czwartek, 13 czerwca 2013 07:19

Środek nocy. Ciszę przerywają jedynie odgłosy kropel deszczu, które bezlitośnie uderzają o szybę       w oknie, drugą, piątą, dziesiątą noc z kolei... Wprost idealna pora na rozmyślanie o życiu. I nieważne, że za 3 godziny trzeba będzie podnieść się z łóżka, by zmierzyć się z następnym dniem, może deszczowym, może upalnym – nieważne, bo przecież i tak będzie źle.

Więcej…
 
*** PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
poniedziałek, 13 maja 2013 19:09

Gdy włączamy telewizor, zalewa nas fala głosów, muzyki i różnego rodzaju nieokreślonych dźwięków. Na każdym kanale mówią jak żyć, odchudzać się, jak gotować, spać i odnaleźć się w świecie.

Więcej…
 
Dzisiejsza rzeczywistość okiem nastolatka PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
wtorek, 30 kwietnia 2013 08:09

Doba komputerów zamknęła nam drzwi przed samodzielnością i moralnością.

Więcej…
 
Kolorowe jarmarki PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
wtorek, 30 kwietnia 2013 08:04

Nic nie jest czarne albo białe, ani nawet czarne- wszystko jest… kolorowe, pstrokate albo jaskrawe. Czasem przejaskrawione jak fakt prasowy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4