3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Wstrząsająca śmierć młodego mężczyzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
czwartek, 05 grudnia 2013 10:51

Samobójcza śmierć młodego mężczyzny.
W ubiegłą niedzielę w miejscowości Wahlheim doszło do przerażającego wydarzenia. Młody  człowiek w wieku ok. 25 lat prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Ciało znalazła sprzątaczka, która pracowała w  domu mężczyzny.

 

 

Okoliczności śmierci
Przybyły na miejsce  tragicznego wydarzenia lekarz medycyny sądowej  stwierdził, że przyczyną śmierci były obrażenia spowodowane wystrzałem z broni palnej w głowę denata. Przy zwłokach znaleziono list pożegnalny. Nie wiemy, do kogo  był zaadresowany. Treść listu nie została podana do publicznej wiadomości. Jednak przypuszczenia wskazują na to,  że mężczyzna targnął się na swoje życie , ponieważ był nieszczęśliwie zakochany .
O zdanie na temat tego tragicznego wydarzenia zapytaliśmy jednego z okolicznych mieszkańców.
„Pan Werter był moim sąsiadem od niedawna. Jako człowiek wydawał mi się miły i spokojny. Cała okolica jest wstrząśnięta tym, co się stało.  Nie wiemy, co mogło przyczynić się do tego wydarzenia. Gdybyśmy tylko wiedzieli o jego problemach, na pewno staralibyśmy się mu pomóc”.
Opinia psychologa
Biegły psycholog Andrzej Nowak uważa, że samobójstwo jest wyrazem skrajnego kryzysu emocjonalnego. Ludzie, którzy popełniają samobójstwo na pewno nie są zdrowi psychicznie.  Mają problemy emocjonalne, często są odtrącani przez społeczeństwo, które ich otacza. Bardzo często nie potrafią się odnaleźć w otaczającym ich świecie, doskwiera im tzw. Weltschmertz, czyli poczucie bezsensu życia i jego bezcelowości  (ból istnienia).       
Prawdopodobnie do tego strasznego czynu Wertera popchnęła nieszczęśliwa miłość do niejakiej Lotty.

Adrian Panek i Grzegorz Cisek