3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Miłość powodem wielkiej tragedii PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
czwartek, 05 grudnia 2013 10:20

Jak wynika ze statystyk, coraz więcej  młodych ludzi decyduje się odebrać sobie życie. Te zatrważające dane są powodem do namysłu, jednocześnie pozostawiając nas bezradnymi.


Śmierć z miłości
W ostatnim czasie bardzo poruszyła nas tragedia, która miała miejsce w życiu mieszkańca Wahlheim – Wertera. Przypadek tego samobójstwa jest już drugim, jaki wydarzył się w tym miesiącu. Przyczyn tragedii nie jesteśmy w stanie do końca wyjaśnić. Jak twierdzą znajomi młodzieńca, powodem była nieodwzajemniona miłość. Przyglądając się tej sprawie, udało nam się dowiedzieć, że wybranka serca Wertera była już zaręczona. Nie możemy jednak zrozumieć faktu, jak mocne musiało być uczucie, które zmusiło młodego człowieka do podjęcia tak drastycznych kroków. Udało nam się dotrzeć do najbliższego przyjaciela Wertera – Wilhelma.
- Werter relacjonował mi swoje przeżycia za pomocą listów. Niestety z powodu odległości nie mogliśmy się spotykać. Pisał często o swoich uczuciach do Lotty, a także samotności i pustce, jaką odczuwał w swoim sercu. Myślę, że właśnie to skłoniło go do tego strasznego czynu.
Śmierć  przyjaciela odcisnęła na nim ogromne piętno.
Drugie dno sprawy
Jak twierdzą służby zajmujące się tą sprawą, nie możemy do końca wykluczyć innego scenariusza. Odkryto, że na broni, którą dokonano samobójstwa znajduje się wiele odcisków palców  nienależących  do zmarłego. Tak więc  nie możemy definitywnie wykluczyć udziału w sprawie osób trzecich. Śledztwo nadal trwa. O postępach będziemy Państwa informować na bieżąco.


Natalia Boguta i Gabriela Kutacha
z 2a