3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

XXI Rzeszowskie Dni Kultury Szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
środa, 30 października 2013 07:11

Niby zwyczajny Dzień Twórczości szkolnej. Ot, dwie klasy zmienione w salę na podobieństwo teatralnej, trochę kotar i trochę ozdób wykonanych z folii aluminiowej. Nic nadzwyczajnego? A jednak.


Tyle tam było emocji! Młodzi uczestnicy zmagań wiązali z konkursem wiele nadziei, o czym świadczył długi czas przygotowań i ilość włożonej w nie pracy. Oni wiedzieli, że robią coś ważnego. Tak też podeszło do tego Jury. Jak się dowiedziała nasza dziennikarka,  było wyjątkowo otwarte i skore do udzielania rad uczestnikom.
RDKS - em zainteresowała się nawet lokalna prasa i rozgłośnia radiowa. Jedna z uczestniczek udzieliła krótkiego wywiadu, godnie reprezentując szkołę i rozsławiając konkurs na całe województwo.
Dzisiejszego dnia  tj.23 października  mieliśmy okazję podziwiać monodramy. Uczestnicy prezentowali krótkie próbki swojego talentu, recytując monologi. Co ciekawe, najczęstszym tematem podejmowanym przez uczestników była samotność. Dlaczego czujemy się tak zgubieni w tym życiu?
Zmagania aktorskie zakończyły się owocnie. Nasza szkoła mogła pochwalić się sukcesem Magdaleny Trzaski (III a), która zdobyła wyróżnienie.
Dlaczego ci artyści wkładali w ten konkurs tyle pracy? Może taktują go jako przygotowanie? Kiedyś niewielka ich część zdecyduje się rozwijać swój talent i wstąpić do szkoły aktorskiej? Kiedyś, ktoś z łezką w oku wspomni jak to wygrana w RDKSie doprowadziła go do takiego sukcesu?
Szczerze gratulujemy dotychczasowym zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.  Tych, którym się nie powiodło, pozostaje pocieszyć i zachęcić do dalszych prób.

Olga