Ewaluacja PDF Drukuj Email
czwartek, 07 lutego 2013 09:33

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyła się ewaluacja. Na pierwszy rzut oka nic groźnego. Nikt nie wiedział jednak, co to takiego. Po wnikliwym przewertowaniu Internetu i wysłuchaniu ploteczek krążących po szkole  udało się wysnuć  następujące wnioski:  zostaniemy zasypani ankietami i pytaniami na temat szkoły… i tak też się stało!

We wtorek nas zankietowano, natomiast w piątek przedstawiciele większości klas udzielali wywiadu.

Pytali nas o wszystko;  od współpracy nauczycieli i uczniów, po nasze oczekiwania dotyczące dalszego kształcenia, czy wyposażenia szkoły. Odpowiadaliśmy  rzetelnie aczkolwiek krótko i zwięźle, bo przecież dyktafon modyfikuje głos!  : (  Niestety przy końcu  pytania zaczęły się zlewać i stanowić dla nas jedno wielkie TO SAMO, więc w pewnych momentach popadaliśmy w odrętwienie i następowała krępująca cisza.  Co prawda w niektórych odpowiedziach doszukać się można było przerostu formy nad treścią, ale… daliśmy radę!

Oczywiście nie ustrzegliśmy się wpadek. Pojawiła się  na przykład Wielka Orkiestra Świętej Pomocy, ale te drobne „literówki” nie zmieniły sensu naszych wypowiedzi.
Dwadzieścia pytań w półtorej godziny!

Nauczycielom zaś poprzeczkę zawieszono odrobinę wyżej. 50 pytań, czyli o ile dobrze rachuję ponad 3 godziny (a może 5)
Tak, wszystko dobre co się dobrze kończy. Na całe szczęście ewaluację mamy już za sobą.  : )

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Marlena Kruk, 2a