Sukcesy szczypiornistów w 2011r. PDF Drukuj Email
sobota, 21 maja 2011 18:03

Sukcesy naszych szczypiornistów w roku szkolnym 2010/11

Męska reprezentacja III LO w piłce ręcznej występująca w składzie:
• Grądzki Karol
• Soński Sebastian
• Bakowski Maciej
• Jamrozek Mateusz
• Wyka Paweł
• Bembenek Damian
• Mitka Rafał
• Żak Michał
• Lis Rafał
• Szczygieł Mariusz
• Kudła Mateusz
• Morga Sebastian
 zakończyła tegoroczny sezon, który można zaliczyć do udanych. Pod przewodnictwem trenera prof. Roberta Gnidy zdominowali rozgrywki Licealiady na terenie Rzeszowa pokonując w finale drużynę Zespołu Szkół nr 1.

Głównymi filarami naszej drużyny okazali się rozgrywający Jamrozek Mateusz oraz Bakowski Maciej, a także bramkarze Soński Sebastian i Morga Sebastian. Należy dodać, iż Ci zawodnicy na co dzień trenują w rzeszowskim klubie UKS Juvenia. Podczas rozgrywek do w/w klubu dołączyli również: Grądzki Karol, Wyka Paweł, Lis Rafał, Bembenek Damian. Tak dobrze zgrany i wytrenowany zespół przyniósł kolejne sukcesy szczypiornistom z III LO.

Kolejnym etapem rozgrywek Licealiady  były finały rejonowe w Leżajsku. Tu po raz kolejny nasza drużyna pokazała wspaniałą formę, pokonując drużyny z Łańcuta, Dynowa i Leżajska. Niesieni na skrzydłach kolejnych zwycięstw szczypiorniści III LO ruszyli na półfinały wojewódzkie, które odbyły się w Przemyślu. Tu w pierwszym meczu pokonując zespół z Jarosławia, rzeszowska drużyna była już prawie w finale wojewódzkiej Licealiady. Niestety w kolejnym meczu rozegranym z gospodarzem rozgrywek, nasza drużyna zderzyła się z brutalną rzeczywistością obrazu piłki ręcznej interpretowanej przez sędziów z Przemyśla. Po kontrowersyjnych i często bezpodstawnych decyzjach oraz nerwowej końcówce meczu, III LO zostało pokonane 14:13. Emocji nie brakło również po meczu. Kapitan naszej drużyny Maciej Bakowski, po dyskusji z sędziami został ukarany czerwoną kartką. Zajmując 2. miejsce w Przemyślu uczniowie naszej szkoły uprzywilejowani byli do gry w barażach. Podczas zawodów w Besku nasi szczypiorniści zajęli także 2 miejsce, a ostatecznie 5 lokatę w województwie.

Na zakończenie sezonu dnia 20 IV 2011 odbył się turniej o puchar dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego. Pokazując wyższość umiejętności i dobre zgranie zespołu drużyna III LO zajęła 1 miejsce pokonując w pięknym stylu szkoły: Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespół Szkół nr 1,  a także gospodarza turnieju II Liceum Ogólnokształcące.

autor tekstu i zdjęć:
Robert Gnida