3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Warsztaty teatralne PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
środa, 13 kwietnia 2011 20:20

Warsztaty teatralne organizowane w ramach Tygodnia Języka Niemieckiego na Uniwersytecie Rzeszowskim rozpoczęły się 28 marca 2011 roku.

Uczestniczyli w nich uczniowie szkół średnich oraz (w mniejszej liczbie) studenci pierwszego i drugiego roku germanistyki. Specjalnym gościem prowadzącym spotkania była wybitna aktorka teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, pani Mariola Łabno-Flaumenhaft.


Zajęcia polegały na przygotowaniu w grupach krótkich inscenizacji humorystycznych utworów słynnego niemieckiego komediopisarza Loriota. Próby odbywały się w II Liceum Ogólnokształcącym. Uczniowie, mogący przez tydzień poczuć się jak prawdziwi aktorzy, włożyli w przygotowanie przedstawień wiele wysiłku. Oczywiście zawsze mogli liczyć na pomoc studentów.


Warsztaty to jednak nie tylko uczenie się techniki grania na scenie. Sytuację dodatkowo ubarwiał fakt, że scenki prezentowane były w języku oryginalnym (j. niemiecki).

 

W piątek 1 kwietnia w II Liceum odbył się występ i prezentacja wszystkich grup. Przed specjalną komisją i liczną publicznością uczestnicy warsztatów mogli uwieńczyć na scenie swą pracę. Była to godzina wspaniałej zabawy, a wszyscy zostali wyróżnieni nagrodami ufundowanymi przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Osobiście bardzo cieszę się z tego, że miałam możliwość uczestniczenia w tych warsztatach. To wspaniałe, nowe doświadczenie. Było to również duże wyzwanie. Niełatwo jest pokonać tremę, stanąć przed publicznością i zacząć mówić tak, by tekst, który chcemy przekazać został zrozumiany. Jednak naprawdę warto. Ponadto podczas trwania zajęć poznałam wielu nowych, ciekawych ludzi. Jestem więc przekonana, że czas warsztatów na pewno nie był czasem straconym.

Anna Kupiszewska klasa 2f