Kaziuki PDF Drukuj Email
środa, 17 marca 2010 20:21

W czwartek, 4 marca Szkolne Koło Caritas w nawiązaniu do tradycji wileńskiej  rozpoczęło obchody święta „Kaziuki.

Na każdej przerwie można było w naszej szkole zakupić przepyszne piernikowe serca pieczone przez rzeszowskich cukierników. Ofiary złożone przy nabyciu tych serc służą jako pomoc dla młodzieży polskiej ze Wschodu, która studiuje w Rzeszowie.

Główne obchody święta miały miejsce w niedzielę, 7 marca, przy kościele p.w. św. Krzyża na ul. 3-go Maja w Rzeszowie. Członkowie i sympatycy naszego Koła w liczbie 19 z radością stawili się na swój niedzielny dyżur i od godziny 8.45 do 12.15 pomimo mrozu i padającego śniegu z radością rozprowadzali wśród mieszkańców Rzeszowa piernikowe serca.

Dyżur ten pełnili: Magdalena Cichoń, Anna Stokłosa, Anna Szczęch, Ewa Rejman, Kacper Mroczek, Sylwia Ulicka, Karolina Piekiełek, Damian Karol, Aleksandra Kiszka, Jacek Bazan, Agnieszka Ozimek, Katarzyna Grabiec, Anna Bartusik, Anna Gajdek, Joanna Świder, Diana Tłuczek, Aleksandra Kotowicz, Jagoda Pawlik, Sylwia Marszałek.
Dzięki wspaniałej gorącej herbatce z sokiem malinowym dostarczanej przez naszego stałego „dostawcę herbatki” nikt nie zachorował.
Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do domów wiedząc, że pomogli potrzebującym i z nadzieją, że kiedyś spełnią się dla nich słowa niedzielnego kaznodziei – „Święty to taki ktoś, kto potrafi sprawić, że przez niego świeci światło”.
A przecież w niedzielę też świeciło……..

autor tekstu
ks. Michał Czeluśniak